www.varchev.com

"Мама и Taтко" надхитриха професионалистите от Уолстрийт

Рейтинг:

12345
Loading...

Ето малко за ролите: мама и татко бяха доволни да пътуват през волатилността на пазара миналия месец, повече или по-малко пътуването бе напрегнато. Междувременно, професионалистите бяха подгонени към точката близка до паниката.

За какво беше цялата врява? Може би, че забавянето на Китай, ще доведе до глобална рецесия. Може би Федералния резерв ще повиши лихвите и ще убие бичия пазар. Цените на петрола може да се понижат твърде ниско и да унищожат развиващите се пазари. Или икономиката на САЩ е на път да се обърне с корема нагоре.

Каквото и да беше опасението, някой е бил там, за да даде глас. Недостатъкът на ерата Twitter е, че всеки има мегафон, и всяка липса на знание и прозрение не е пречка да получиш трибуна.  Това бяха професионалистите, които явно я загубиха.

Зад хедж фондовете, алгоритмичните търговци сякаш също бяха вилняли. Това е естествен човешки отговор, взaимстван от книгата на Даниел Канеман "Thinking, Fast and Slow," да реагира на секундата емоционално е първото и логично. Въпреки това, никой не може да мисли по-бързо от една машина, и HFT успяха да се включат много бързо, и това изглеждаше като емоционално задвижвана търговия. Както видяхме през тази седмица, този вид поведение е напълно наказуемо. Джош Браун обобщи в един пост, "Компютрите са новите "безмълвни пари"":

Вие искате  резултата от битка на фондовата борса през последната седмица?

Няма проблем:     Хората-1,   Машините-0

Понякога сделките са  мигновени, твърде бързи; Понякога най-доброто нещо, което може да направите, е да не правите абсолютно нищо. Както Джилиън Тет на Файненшъл таймс отбеляза, компютрите упражняват конторл върху обема на търговия на фондовите борси:

Поръчките се изпълняват с гръмотевични скорости и с по-големи обеми. Но има и друго, често се пренебрегва намесата: тези машини са програмирани да се свържат с множество пазарни сегменти заедно в търговски стратегии. Така че, когато компютърните програми не могат да купуват или продават активи в един сегмент на пазара, те ще се втурнат в друг, на лов за ликвидност.

В отговор на това, мама и татко знаят моного добре: те търгуват по-малко и инвестират повече. Те избягват т. нар. "берачи на акции" и включват  повече индекси и борсово търгувани фондове. Те са измислили, че начина, по който могат да победят високочестотната търговия е ниска честота на инвестиране.

Като говорим за това, новите „безмълвни пари“ бяха попарени с ETFs. Американските акции като цяло никога не са падали повече от 6%,а ETFs, временно са загубиха -  една трета от стойността си.

Бен Карисон описва това като-  "ETF светкавична катастрофа".

В първите минути на отварянето на пазара на акции в понеделник сутринта, имаше нещо откачено. След огромно движение надолу в търговията с фючърси за една нощ, на NASDAQ слезе почти 9%, докато S & P 500 се понижи с около 6% веднага след звънеца за откриване на сесията. Да наблюдаваш това в реално време беше смешна гледка. По-малко от 15 минути по-късно огромна част от тези загуби се възтановиха. Много индивидуални акции видяха още по-големи амплитуди.

"Мама и Татко" надлъгаха високочестотни търговци; хедж фондовете биха Main Street. Това е достатъчно да се даде на дългосрочните инвеститори някаква надежда за бъдеще във финансите.


 Varchev Traders
БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни