www.varchev.com

Може ли Италия да бъде следващата Гърция?

Rome, Italy

Рейтинг:

12345
Loading...

Италианските държавни облигации все повече се възприемат като по-рискови инвестиции, като се има предвид, несигурността около правителството и плановете за публични разходи - толкова много, че италианските облигации се приближават все повече до това, че са толкова рискови, колкото и гръцките.

Доходността на 10-годишната италианска държавна облигация в момента е 3.58% - най-високото ниво от повече от пет години.

Доходността (или лихвеният процент) на дадена облигация - която всъщност е лист хартия, която в този случай правителство продава за набирането на пари - показва възприятието, което инвеститорите имат за тази инвестиция.

Например, ако доходността от дадена облигация се движи нагоре, тя предполага, че инвеститорите свързват по-голям риск с тази облигация и следователно изискват по-висок лихвен процент в замяна на инвестицията си.

Сравнявайки италианската десетгодишна облигация с други държавни облигации в Европа, само Гърция има по-висока доходност. Доходността на Гърция за 10-годишната облигация е 4,64%; докато равностойната доходност в Португалия и Испания е съответно 1.95 и 1.59%.

Разликата между тези четири доходности показва, че Гърция и Италия се смятат за по-рискови от Португалия и Испания.

Италиански политици отрекоха, че техните разходни планове поставят Рим в подобно положение като това, което Гърция преживя през 2010 г. и която доведе до три програми за спасяване.

Италия се превърна в основна грижа за инвеститорите през последните няколко седмици, след като новото коалиционно правителство представи планове за увеличаване на публичните разходи през следващите години. Италия има дълг от 2,3 трлн. Евро ($ 2,6 трилиона) и пазарните участници се притесняват, че по-високите разходи ще попречат на Рим да намали огромния си дълг.

Плановете за по-високи разходи също разкриха нова линия на конфронтация между Рим и Брюксел. В понеделник вицепремиерът на Италия Matteo Slavini нарече председателя на Европейската комисия и комисаря по икономическите въпроси "врагове" на Европа.

Брюксел изрази опасения относно новите планове за разходи в Италия. В писмо до Рим миналата петък Европейската комисия заяви, че италианските планове за разходи предполагат "значително отклонение" от това, което Италия се е съгласила да продължи през юли.

Новите цели за разходи сочат структурно влошаване от 0,8% от брутния вътрешен продукт (БВП) през 2019 г. За разлика от това Италия се е съгласила да подобри структурния си дефицит с 0,6% от БВП през следващата година.

Източник: CNBC

Снимка: Pixabay.com


 Trader Aleksandar Kumanov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни