www.varchev.com

Пазара на акции се променя и трябва да правим нещата различно

Рейтинг:

12345
Loading...

Пазарът на акции се промени, а инвеститорите ще трябва да изострят разсъжденията си, според Dmitry Balyasny, управляващ партньор на хедж фонд Balyasny Asset Management в размер на 1 млрд. Долара. Фирмата е управлявала 12,6 млрд. долара хедж фондови активи в началото на годината, според класацията на Hedge Fund Intelligence Billion Dollar Club.

Balyasny пише в писмо до инвеститорите, че нарастването на средствата за пасивни инвестиции и увеличаването на активите на хедж фондовете са направили фондовия пазар по-ефективен, оставяйки по-малко възможности за печелене на пари.

Със сигурност е вярно, че откакто фондовете, търгувани на борсата са увеличили дела си на фондовия пазар, като са обвинявани, че потискат колебанията и променят волатилноста а си до най-ниските нива.

ETF-ите, които просто проследяват индекса, са затрупаани от активи с висок процент през последното десетилетие. Американските ETF регистрираха нетни входящи потоци от 283 млрд. долара през 2016 г., отчитайки общата сума на активите под управление на 2,5 трлн. долара, според Citigroup.

Balyasny отбелязва, че пасивните инвеститори вече притежават повече от една трета от американския фондов пазар и основните акционери съставляват само малка част от общата сума на ежедневния обмен.

Balyasny цитира Япония като пример за това какво се случва на пазарите с високи нива на пасивна собственост. Над 70% от японските акции са пасивно собственост, според писмото, като се има предвид програмата на Bank of Japan за закупуване на акции, "въпреки това ликвидността в Япония е добра и основните възможности за избор на акции остават стабилни", каза той.

С други думи, пасивното инвестиране не намаля индивидуалният подбор на акции.  Само допълнително показва катализаторът за правилното движение на пазарите.

Множество фондове станаха популярни сред инвеститорите и задържат активи. Според скорошно проучване на Credit Suisse, около 60% от световните институционални инвеститори заявиха, че вероятно ще увеличат средствата, за да включат някакъв количествен анализ през следващите три до пет години, като най-голям интерес представляват пенсиите.

Съгласно Balyasny, това не е случай на фундаментално инвестиране в сравнение с инвестирането в капитал; Двете трябва да се съчетаят.

"Някои от най-лошите ни сделки се дължат на прекомерно разчитане на данни без различна фундаментална гледна точка (например, къса позиция в основно оспорван бизнес с влошаване на текущите данни, където резултатите излизат достатачно близко до очакваните за да накарат инвеститорите за продължават да стискат).

"От друга страна, някои от най-добрите ни сделки са, когато екипите ни идентифицират някаква фундаментална промяна в бизнеса, който все още не е взет предвид в данните. Всеки подход може да бъде успешен сам по себе си, ако се практикува от висш екип, но комбинирането на двете ще доведе до най-добри резултати. "

Източник: Business Insider

Trader I. Ivanov


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни