www.varchev.com

Пазарен обзор за предстоящата седмица

Рейтинг:

12345
Loading...

Несъмнено, най-важното събитие през изминалата седмица беше, че Фед вдигнаха нивата на лихвите в Сряда. Това повишение бе видяно като вот на доверие към американската икономика, и се забелязва повишаваща инфлация и растеж на заетостта. От Goldman Sachs коментираха: „Фед вдигна лихвите на 15 март, като се очаква да го направят общо 3 пъти до края на годината. Ние сме на мнение, че от тук нататък, инвеститорите ще опитат да преценят как ще реагира пазара на останалите 2 вероятни повишения, които Фед планира да направи.“ Мнението на The Vanguard Group по въпроса беше, че този ход на Фед сигнализира за нормализиране на икономиката, и че се наблюдава, как пазара отразява правилно тези действия. Според тях, допълнителни увеличения на лихвените ставки са необходими, заради силата на пазара на труда и повишаващата се инфлация.
Доларът се насочи нагоре, но въпреки това е на път да запише най-голямата си седмична загуба от Февруари насам. Акциите на развиващите се нации се повишиха за шести ден, докато европейските акции и фючърсите на индексa S&P 500 бяха почти без промяна. Цените на петрола са готови за първата си седмична печалба през този месец, след като министъра на енергетиката на Саудитска Арабия, каза, че може да съкрати производството.
Докато силата на движенията отслабват в Петък, глобалните акции са на път да запишат най-добрата си седмица от Януари насам, след като Фед вдигна лихвите. Сдържаността на политиците да ускорят затягането на политиката кара инвеститорите да оставят долара в полза на по-високодоходни валути.
Волатилността се покачи след поредица на понижения на фона на решенията на централните банки и изборите в Холандия през последните дни. Индексът на волатилността G7 на JPMorgan Chase спадна с 7.5% до най-ниското си ниво от ноември 2014 година.
Какво можем да очакваме през следващата седмица.
През новата седмица, щатските индекси ще запазят възходящото си движение. Това обаче не означава, че спадове няма да има. Но всеки такъв може да се счете като корекция и нова възможност за покупки.
Появяват се нови фактори, които биха могли да имат негативно въздействие върху положителното движение на индексите. Вижданията на Тръмп за бюджетни намаления в сферата на здравеопазването ще създадат тежест на този сектор.
Във Великобритания, сред етапите към Brexit, задействането на Клауза 50, механизмът, който ще започне обратното броене е на икономическия календар на трейдърите още след референдума.
Клауза 50 отдавна се разглежда като значително събитие, но валутните анализатори очакват самия момент на задействане на клаузата да има само скромен ефект върху британската лира. Наистина, паундът започна тази седмица с ръст над $1.22 и също така придоби около 0.5% спрямо еврото до 0.8735 евро. Това е отчасти, защото инвеститорите вече приеха реалността за Brexit.
Парламента предложи промяна, искайки право на вот за евентуалната сделка по Brexit. Това само по себе си би играло голяма роля в движенията на паунда миналата година, споделиха стратези от Morgan Stanley.
И все пак, задействането на клаузата няма да остане незабелязано от инвеститорите. Въпреки, че е сигурно събитие, то пак може да доведе до спад в паунда. По-значителен може да бъде отговора на ЕС в следващите дни.
Паунда се счита за евтин, като се има предвид здравето на икономиката във Великобритания, която се очаква да нарасне с 2% през тази година. Валутата остава слаба, и, въпреки, че очакваната волатилност на лирата спрямо долара спада, това може да се промени, ако паунда падне под $1.20, според Societe Generale.
Проблемът за инвеститорите е това, че те не могат да определят, какъв напредък ще направи валутата след каквото се очаква да бъдат 2 години на преговори.
По-вероятно е, че британската валута ще бъде повлияна от развитието на други страни. Например, има възможност паунда да отслабне срещу еврото през следващите месеци, ако икономиката на еврозоната продължава да се укрепва.

Днес, фокусът ще бъде върху срещата между Donald Trump и Angela Merkel.
В Понеделник не се очакват значими новини.
Във Вторник данните за CPI във Великобритания, които ще бъдат публикувани в 11:30 GMT+2 ще ни дадат индикации, за това как се отразява наближаването на Brexit върху икономиката на страната. По-късно през същия ден, в 14:30 ще очакваме Core Retails Sales за Канада, които ще дадат тон за движението на канадската валута през седмицата.
Сряда, също като Вторник няма да ни представи много натоварен икономически календар. Единствените важни новини за деня ще са в 16:00 – Existing Home Sales за Щатите и, може би най-важните новини през седмицата – в 22:00 ще бъде публикувано решението на централната банка на Нова Зеландия за лихвените равнища. Тогава ще бъде и решено, дали лихвените ставки ще бъдат променени, или ще останат на същите нива.
В Четвъртък, ще очакваме Retail Sales отчетът за Обединеното Кралство в 11:30, а през следобяд ще наблюдаваме доклада за New Home Sales за Щатите в 16:00 наше време.
В Петък, трейдърите ще започнат деня си с фокусиране към German Manufacturing PMI в 10:30, след което ще изместят погледа си към Core Durable Goods Orders за Щатите и Core CPI за Канада в 14:30.


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни