www.varchev.com

Пазарните страхове растат - има ли за какво да се притесняват инвеститорите

Stock Market

Рейтинг:

12345
Loading...

Завръщането на волатилността на пазарите постави нова норма за инвеститорите след рекордно ниските нива на страх и чисто самодоволство. Но има ли за какво да се притесняват инвеститорите през 2018 година?

От президентски tweets до търговски войни, Северна Корея, Иран, избухващите цени на петрола, потапянето на технологичните компании, скачащата доходност на 10-годишните облигации, политиките на Fed и разбира се - приходите на фирмите - има доста фактори, които предизвикват стрес.

Един дългогодишен инвеститор ветеран сподели, че почти не спи през последните седмици заради отчетите на фирмите, които могат да предизвикат огромни пазарни движения.

Това е много рядък коментар от инвеститор, които обикновено едва поглеждат графиките и търгуват главно само от фундамент, но в тази трейдинг обстановка, активните фонд мениджъри биват ударени от големите движения на акциите.

"Пазарната разпродажба може да бъде огромна, все още нищо не сме видяли", каза Francesco Filia, CEO на Fasanara Capital.

Икономическият цикъл е основен инвестиционен сентимент. За първи път от 2016 насам, бизнес цикъла не се подобрява, което обяснява защо пазарите са толкова податливи на рискови фактори.

Според BofA Merrill Lynch, инвеститорите държат по-голямата част от средствата си в брой, като интереса към акциите е паднал на 18-месечно дъно.

Въпреки многото сигнали за опасност, някои са на мнението, че все още е прекалено рано да махнем крака от газта.

Sheila Patel, chief executive на Goldman Sachs Asset Management коментира, че "на някои места сме предпазливи, но все още не сме се позиционирали за пазарна катастрофа."

Проблема тук е какво точно да притежаваме ако пазарите тръгнат надолу, а основният дебат е дали развиващите се пазари представляват протекция.

Geoffrey Yu, head of UK UBS е сигурен в пазарната обстановка, но призна, че има много насрещни ветрове. Г-н. Yu се съмнява, че развиващите се пазари ще се покачат при пазарна корекция.

Този аргумент идва в следствие, че тази година индексите на нововъзникващите пазари се търгуват в негативна територия, точно както техните развити конкуренти.

Част от консенсуса сред фонд мениджърите може да бъде намерен в общата стратегия за инвестиране - остани активен и подбирай внимателно. Това е предизвикателство за пасивните трейдъри, което се усети много силно в развиващите се пазари през последните години.

Източник: Bloomberg Pro Terminal


 Trader Aleksandar Kumanov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни