www.varchev.com

През новата седмица инвеститорите ще се фокусират върху Washington, Brexit, Facebook

Varchev Finance Trading Pit

Рейтинг:

12345
Loading...

През новата седмица основна сила за движението на глобалните финансови пазари ще оказват заглавията от Washington - отново.. Взаимоотношенията между САЩ и Китай ще са основна тема на разговор, тъй като според мнозина се задава търговска война, от която не се знае дали ще има ясен победител, но губещи със сигурност ще са фондовите пазари. Щатските индекси остават свръх чувствителни на тази тема, като дори и най-малката спекулация е способна да се отрази в зверски движения на пазарите. Секторите, които администрацията на САЩ подлага под натиск заради несправедливите търговски взаимоотношения са основно този на технологиите. В ответен отговор, Китай първо коментираха, че ще ударят със свои тарифи над 128 щатски продукта, като през средата на миналата седмица заявиха, че ще има допълнителни тарифи върху още 106 щатски продукта. Правителството на Xi Jinping ще целят над $50 млрд. от щатските продукти годишно - включително соя, автомобили и уиски. Търговският конфликт между Washington и Beijing разтърсва инвеститорите и подхранва пазарните страхове, че спорът може съвсем скоро да се превърне в истинска търговска война.

 

Медийният гигант Facebook Inc. е изправен пред засилваща се криза, която продължава да оказва допълнителен натиск върху всички технологични акции. Въпросът, който вълнува обществото и инвеститорите е дали компанията е успяла да спре неправомерния достъп и обработката на потребителските данни, проверката, която доведе цената на акциите на компания до най-големия спад за последните четири години. Акциите на Facebook продължават да се търгуват с понижения, като дори CEO на компанията Mark Zuckerberg не успя да успокои инвеститорите. През новата седмица очакваме свидетелството пред конгреса на Zuck. Той остава от една страна незачитащ, от друга разбиращ проблемите, пред които е изправена империята му. Започва да става ясно, че компанията ще види спад в растежа на доходите си (може би и рязък). Търгувайте с предпазливост свидетелството на Zuck пред Конгреса през 10-11 Април. Изглежда, че каквото и да направи той, още и още лоши новини изплуват на повърхността. Кой знае какво ще изскочи по време на свидетелството и как то ще бъде прието от света?

 

Сезона на отчетите започва през следващата седмица и банковите акции изглеждат примамливо евтини. Индексът от 18 члена - S&P 500 Banks Index - който включва първите най-големи американски кредитори, които ще публикуват своите отчети следващата седмица, JPMorgan Chase & Co. и Citigroup Inc., се търгува на около 12 пъти над приходите си (12 times forward earnings). Това се сравнява с широкия пазар, който се търгува на по 17 пъти над приходите. Анализаторите очакват много силни числа от индустрията: 28.5% ръст на печалбите от акция (earnings per share) за банките и 24.4% за диверсифицираните финансови компании. С всичките негативни новини относно натиска върху технологичните компании, както и силно вероятната търговска война между САЩ и Китай, добрите отчети са точно това, от което се нуждаят биковете на Wall Street.

 

Най-търгуваната валутна двойка EUR/USD достигна ключови технически нива на месечна графика. Цената прави все по-ниски върхове и по-дълбоки дъна. Средносрочният възходящ тренд отведе двойката до основна диагонална съпротива на низходящият канал. На това ниво също се намира и 38.2 Фибо и 200 SMA, което го прави още по-значимо. На няколко пъти през изминалите седмици биковете се опитаха да вземат превес и да преодолеят критичното ниво, след което цената обратно се връщаше под съпротивата. От фундаментална гледна точка, това, което има най-голямо влияние в ценообразуването на дадена валута са лихвите. В момента, лихвите на САЩ са 1.75%, а Европейската Централна Банка тепърва ще започва да повишава своите, като те стоят стабилно на 0%. Това от своя страна говори, че долара е облагодетелстван . Според очакванията на анализаторите и dot plot, предоставен от Фед, централната банка на Щатите ще повиши лихвите минимум още 2 пъти тази година + 1 през 2019. Това несъмнено ще подкрепи зелената валута, особено срещу конкурент, чийто лихви са на 0%. Шансовете Фед да повишат лихвите отново през Юни месец са 73.6%, след което шансовете за повишение през Декември за 3-ти път тази година са 41.3%. Тези положителни очаквания ще започнат да се акумулират в цената на долара, а опитите на Donald Trump да свие търговският дефицит срещу Китай допълнително ще подкрепят зелената валута.

 

Друга важна тема, която трейдърите ще следят през новата седмица са преговорите по Brexit. До тук стана ясно, че Великобритания ще остане в ЕС до края на 2020 година, но с ограничена сила. ЕС и Великобритания се съгласиха на преходен период от 21 месеца - от 29 Март 2019 година до края на 2020 - преди да напусне блока напълно. Всеки път обаче, когато заглавията относно Brexit са положителни, изглежда, че трябва да изчакаме доста малко време, преди това да се промени. Въпреки добрите новини за преходния период и за разбирателството между двете страни - една голяма пречка стои на пътя на Theresa May - границата с Ирландия. Според Michel Barnier, тази тема е изключително важна и без консенсус прогрес няма да се направи. Обединеното кралство се съгласи да вмъкне в правния текст, който ще очертае всички подробности за раздялата, решение за "възпрепятстване" на ирландската граница. Но за момента няма компромис относно това, как ще изглежда това решение. ЕС предложи Северна Ирландия да продължи да следва правилата на ЕС, дори и това да означава изолация от Англия. Но Великобритания не се е съгласила с това. Според Barnier, това споразумение ще се приложи само ако не бъдат намерени други решения. Паундът се търгува с повишение през изминалата седмица заради прогреса по разговорите, но дори и малка спънка от тук напред може да затрие всички печалби. Трейдърите остават предпазливи и не си позволяват да бъдат прекалено бичи, без да имат абсолютно категорични аргументи за това.

 

Важните икономически новини, които ще движат пазарите през следващата седмица - 09.04 - 13.04.2018

Понеделник
02:50 Япония - Текущ Акаунт
09:00 Германия - Търговски Баланс
10:30 Великобритания - Halifax Ценови Индекс на Жилищата
15:15 Канада - Продажби на Нови Домове
17:30 Канада - BoC Бизнес Климат

Вторник
01:00 Нова Зеландия - NZIER Бизнес Доверие
02:01 Великобритания - Мониторинг на Продажбите на Дребно
15:30 САЩ - PPI
15:30 Канада - Разрешителни за Строеж

Сряда
04:30 Китай - CPI
11:30 Великобритания - Индустриално Производство
15:30 САЩ - CPI
17:30 САЩ - Петролни Запаси
21:00 САЩ - Доклад от Срещата на FOMC

Четвъртък
01:45 Нова Зеландия - Продажби на Дребно с Кредитни Карти
12:00 Европа - Индустриално Производство
15:30 САЩ - Първоначални Молби от Безработните

Петък
12:00 Европа - Търговски Баланс
17:00 САЩ - JOLT's Откриване на Нови Работни Места


 Trader Aleksandar Kumanov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни