www.varchev.com

Причините зад крипто ралито остават неясни

Рейтинг:

12345
Loading...

Bitcoin, най-голямата по пазарен дял криптовалута, изглежда най-накрая се е завърнала към живот, след като през 2017 претърпя истински колапс, който продължи и през 2018. Само до преди няколко седмици, Bitcoin се търгуваше под $4000. В момента той се намира над $8000 и не дава признаци за забавяне. Другите криптовалути също последваха BTC, включително Ethereum, XRP, Bitcoin Cash, EOS и Litecoin.

Инвеститорите обаче, които са запознати с този силно волатилен дигитален актив, смятат, че последния скок ще е кратък. Каква би могла да е причината обаче зад рязкото движение нагоре?

Търговската война

Спекулира се, че една от причините е ескалацията в търговските взаимоотношения между Китай и САЩ, като това играе ключова роля в това инвеститорите в момента да са привлечени към BTC. Risk - off сентимента спрямо акциите е възможно да е катализирал"съживяването", като на фона на ускорителния растеж на Bitcoin, акциите претърпяваха загуби.

Според Lars Seier Christensen, бивш CEO на Saxo Bank и основател на Concordium, е възможно да се е проявила реална корелация между търговското напрежение и растежа в цените на дигиталните активи. Той също така посочва, че активността на инвеститорите се увеличава и прилича на тази от късната 2017. Но той обаче остава скептичен за настоящия скок в цената на BTC. И за разлика от мнозина, Christensen не възприема Bitcoin за Gold 2.0.

Отново схватка между бикове и мечки

Alex Mashinsky, CEO на Celsius Network, заема различна позиция по въпроса. Той смята, че доскорошната активност се дължи отново на "сбиване" между биковете и мечките. Той дава за пример леката схватка, която имаше на 01.04.2019, когато къси позиции в размер на $500 милиона бяха затрити в рамките на няколко часа. За него в момента се наблюдава ново, но силно търсене на дигитални аткиви и вливане на свежи капитали от цял свят, което засилва и FOMO ефекта.

Други приписват покачването в цената на това, че големи играчи вече проявяват силен интерес към дигиталните активи. Според Alex Frenkel, VP в Kin, технологичните гиганти като Facebook и IBM стоят зад това рали.

Поредната игра на Китовете?

Per Wimmer, бивш банкер в Goldman Sachs и основател на базираната в Лондон Wimmer Financial LLP преди известно време подсказа за настоящото рали при дигиталните активи.

"Крипто пазара основно е доминиран от десет кита. Те притежават огромен ресурс на пазара и могат да търгуват с огромни обеми, така че ако отстраните първите 10 или дори 50 участници, ще сте покрили достатъчно от този обем. Прекалено лесно може да се манипулира този пазар". - споделя Wimmer.

Терминът "кит" е определение за притежатели на огромни позиции в криптовалути. Въпреки това, Wimmer не е съгласен с широкоразпространените слухове, че големите институционалнит играчи навлизат на пазара, задвижвайки тоукъните нагоре. Той посочва, че всъщност те продължават да губят интерес заради увеличаващият се брой на криминална активност и хакерски атаки.

Всеки един от тези катализатори може да е причината за настоящите движения. Каквато и да е причината обаче, е добре да имаме предвид колко е податлив Bitcoin на "ефекта на триона" и колко волатилен може да бъде той и в двете посоки.


 Trader Martin Nikolov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни