www.varchev.com

Следващата стъпка за bitcoin е ETF

Рейтинг:

12345
Loading...

Bitcoin е с повече 50% увеличение този месец, преминавайки над психологичната граница от $10,000 за първи път през историята си.

Това, което е вълнуващо за инвеститорите, е разширяващият се пазар на деривати за криптовалути, който добавя все повече и повече легитимност към себе си.

Миналия месец LedgerX, институционална търговска и клирингова платформа, започнаха да търгуват с опции на bitcon.

Chicago Mercantile Exchange и Cboe се подготвят да стартират bitcoin фючърси съвсем скоро.

Очаква се, че търговията с фючърси на bitcoin да доведе до следващото логично движение: ETF-и, следящи bitcoin, които ще привлекат повече внимание върху ETF-ите и ще продължат да налагат легитимирането на bitcoin. Те са технически обозначени като търгуваеми инструменти на борсите, тъй като биха търгували само една стока, в този случай bitcoin.

"ETF-те ще донесат още МНОГО капитал на криптовалутата," каза Eric Ross, главен инвестиционен стратег в Cascend Securities.

Ето го и проблема: SEC, които регулират ETF-ите, не са въодушевени от криптовалутите.

През март SEC отказа искането на BATS Exchange да търгува с дялове на Winklevoss Bitcoin Trust - ETP, който би притежавал bitcoin директно - на основание, че правилата на националния обмен на ценни книжа са "предназначени да предотвратят измамни и манипулативни действия и практики и за защита на инвеститорите и обществения интерес."

В заключение SEC заключи, че "bitcoin" е нерегулиран пазар и поради това няма да може да сключва договори за надзор с други съответни агенции, като Commodity Futures Trading Commission и регулаторния орган за финансовата индустрия.

Подобно искане от страна на ETF фирмата VanEck за ETF bitcoin, което ще държи деривативни инструменти, се сблъсква с подобни проблеми.

VanEck оттегли заявлението си през септември.

Не можеш да обвиниш SEC за притеснение, Дейв Надиг, главен изпълнителен директор на ETF.com, каза: "Те са загрижени, че това не е регулирано, така че за тях не е неразумно да се каже, че то е обект на манипулация и измама, като го излагат на регулиран пазар като ETF, излага SEC на много потенциални проблеми. "

Справедливо, но повдига въпроса: Какво е необходимо, за да бъде регулиран пазар? Бен Джонсън, който ръководи изследванията на ETF за Morningstar, заяви, че създаването на фючърсен пазар може да извърши голяма част от работата към решаването на въпроса: "Ако фючърсите на bitcoin видят светлината на деня, бих очаквал огромни количества листвания за ETF-базирани на фючърси," завърши той .

Самият bitcoin е проектиран за да бъде анонимен и нерегулиран. И докато blockchain все още не е бил хакван, то криптовалутите бяха на няколко пъти. Никой не иска да регулира тези групи.

От това може да се разбере и защо SEC са загрижени.

Добрата новина тук е, че bitcoin фючърсите ще позволят да се влиза в къси позиции - нещо, което би се приело като голям напредък при криптовалутите.

Друг плюс е, че с времето навлизат все повече и повече криптовалути и платформи.

Дали това прави bitcoin по-валиден? Според SEC - не е задължително.

Източник: Bloomberg Pro Terminal

Jr Trader Alexander Kumanov


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни