www.varchev.com

Спокойният валутен пазар противоречи на конвенционалната мъдрост

Рейтинг:

12345
Loading...

Нещата са доста спокойни на валутните пазари. Обаче това спокойствие не вдъхва доверие. Конвенционалната мъдрост предполага, че макроикономическата несигурност би трябвало да генерира доста резки движения при валутните двойки.

Brexit е само на един месец разстояние, докато данните от Европа продължават да се влошават докато притесненията около Испания и Италия все още преобладават. Наближаващите Европейски Парламентарни избори в края на май месец са друг потенциален източник за още политическа несигурност.

И предвид това, еврото продължава да се търгува в рейндж между $1.12 и $1.18. срещу долара през последните повече от 70 дена. Реализираната волатилност - мярката за ценовите движения, която се е случила за определен период - сега доближава историческите си дъна от 2014 г. "Понижена волатилност няма да е точно това, което очаквате." - казва Jordan Rochester, FX стратег в Nomura.

Според Jane Foley, FX стратег в Rabobank, липсващата реакция на валутните пазари се обяснява с това, че инвеститорите "вярват, че ликвидността ще продължи да е в изобилие, въпреки увеличаването на глобалните рискове".

От ФЕД вече индикираха, че в краткосрочния план няма да вдигат повече лихвите, а от ЕЦБ все още обмислят следващият си ход. Националната банка на Великобритания междувременно може да се окаже следващия кандидат за затягане на политиката, в зависимост от изхода на Brexit.

"Намира се в подобна ситуация отпреди кризата. Тогава имахме ниски лихви, които в съчетание със стимулите понижаваха волатилността." - казва Foley. "Съществува схващането, че Централните банки ще намерят отново правилния път и ще продължат да осигуряват на пазарите нужната ликвидност."

Източник: Financial Times


 Trader Martin Nikolov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни