www.varchev.com

Според съоснователят на IOTA, криптовалутата ще бъде в топ 3 тази година

Рейтинг:

12345
Loading...

2017 беше голяма година за IOTA. След обявяването на плановете за изграждане на работни отношения с повече от четиридесет участници - включително Microsoft, Volkswagen и Fujitsu - през ноември, стойността на единичен IOTA токен скочи от около $0.70 на над $5.30.

IOTA е създадена през 2015 година от David Sønstebø, Sergey Ivancheglo, Dominik Schiener, и Др. Serguei Popov.

Какво предстои за IOTA през 2018 година

Нека започнем с това, до къде се намират нещата. Основното мнение в случая е, че мрежата на IOTA е достатъчно голяма за да се поддържа сама. Това означава, че в този ранен етап на развитие, където мрежата все още расте и се присъединяват повече участници, тя е предразположена към определени на вид атаки. За това е необходим и координатор - за да помогне на системата да разбере кои сделки са валидни, и кои транзакции не са.

"Така че все още е децентрализирана, все още валидираща, но все още има този специален възел, който основно действа като тренировъчни колела. Това дава възможност на мрежата да расте, за да се предпази от атаки с двойно потребление и това, което правим в момента, е, че започваме постепенно да изключваме координатора, така че мрежата да стане самоустойчива," коментира Dominik.

В бъдеще, когато координаторът бъде напълно изключен от уравнението, мрежата ще стане напълно децентрализирана и ще има много разклонения, които ще бъдат взаимно свързани. Между тях ще има оперативна съвместимост и чрез това ще се постигне динамичен мащаб.

В момента всичко това е в тестов период. През последните 6 месеца се изгражда UCL портфейл, който ще бъде доста по-добър и надежден за използване от потребителите.

"Винаги съм твърдял, че IOTA има потенциала да бъде гръбнака на машинната икономика, което наистина оправдава голямата пазарна капитализация на дигиталната валута. Според мен, IOTA определено ще бъде топ 3 до края на 2018 година.

Каква е основната разлика между IOTA, Ripple, Ethereum

Това което направиха от Ripple и Ethereum e, че те релокираха част от пуснатите в обращение токени за себе си. Основателите на Ripple задържаха 35% от монетите, тези на Ethereum задържаха около 70%.

Когато IOTA беше създадена, 100% от токените бяха пуснати в обращение, така че дори и създателите е трябвало да купят при ICO, като по този начин са дали начален старт на проекта.

Това е и в основата на non-profit фондацията на IOTA. За да участваш в нея - трябва да инвестираш. Създателите на криптовалутата са инвестирали около 5% от общото предлагане.

Поради тази причина и Robert Bosch Venture Capital инвестираха в IOTA токени в края на миналата година. Самата система на дигиталната валута има най-честната дистрибуция.

"При останалите криптовалути, факта, че създателите държат такъв голям процент от токените в обращение превръща всичко това в схема "pump and dump". Ето защо IOTA е по-добра от останалите проекти," завърши Dominik.

Източник: Finance Magnates

Jr Trader Alexander Kumanov


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни