www.varchev.com

Срещата между ЕС и Турция във Варна с конструктивен край

Рейтинг:

12345
Loading...

ЕС и Турция остават близки партньори в изпълнението на споразумението за мигрантите. Това заяви Доналд Туск след срещата на върха във Варна. Той обаче подчерта, че "не са постигнати решения или компромиси" по въпросите, които предизвикват безпокойство. Премиерът Борисов обяви, че се надява до юни да има втора подобна, за да бъде отчетен напредък по договорените проблеми. В ключовата среща между Евросъюза и Турция участваха председателите на Европейския съвет Доналд Туск и на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер, българският министър председател Бойко Борисов и турският президент Реджеп Ердоган.

"За мен е от изключително удоволствие да бъда на срещата във Варна, благодарение на г-н Борисов" - заяви Ердоган, като добави, че двустранната среща между него и Борисов е била изключително конструктивна.

"Надявам се периодът на лоши отношения между Турция и ЕС да е останал в миналото".

Ердоган подчерта, че Турция изпълнява своите ангажименти в борбата с тероризма и бежанците. Той посочи, че Турция е получила 1,8 милиарда евро. Турският лидер се надява да получи и останалата част от средствата и посочи, че бежанците в страната му вече са достигнали 4 милиона души. Той смята, че при хуманитарните кризи не може да се подкрепя бюрократично нехайство.

Турция се надява на скорошно либерализиране на визовия режим за турските граждани. „През февруари представихме нашето виждане за това. ЕС трябва час по-скоро да направи своята стъпка. Нашите граждани не трябва да губят своето доверие в ЕС“, каза той.

Турският президент подчерта, че въпросът за борбата с терора е много важен. „Турция е цел на редица терористични организации, с които тя се бори извън своите граници, и в своите граници“, каза той и добави, че само през миналата година Анкара е унищожила 3000 терористи на „Ислямска държава“. „Операциите, които осъществяваме срещу терористичните организации, допринасят за сигурността не само на Турция, но и на Европа. Не искаме критики, а да получим подкрепа. Уважаваме човешките права и свободи“, заяви Ердоган.

„Нашите операции с борбата с тероризма ще продължават, докато продължава да има опасност от тероризъм“, закани се той.

Според него „ще бъде грешка да се изолира Турция от партньорството, Турция има трайни исторически и човешки взаимоотношения с ЕС“. Той покани всички партньори да дойдат да работят заедно на Балканите и Близкия изток.

Споделяме с Турция геостратегически интереси, свързани със сигурността и в енергийното снабдяване, заяви председателят на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер. „Искам Турция да бъде истински стратегически партньор на ЕС. Трябва да поддържаме честен диалог. Вярвам, че ЕС и Турция правят голяма грешка, когато описват различията, които ни разделят, но никога не описваме общите неща, които ни правят партньори. С нашите турски приятели имаме общи интереси“, каза Юнкер.

Според него само обединени ще успеем да се справим с това "ужасно бедствие тероризма". „Намесата в Сирия трябва да става само в съгласие с международното право“, посочи той. Юнкер смята, че споразумението между ЕС и Турция за мигрантите е много успешно и това се дължи на Турция, която е приютила на своя територия милиони бежанци от Сирия. „Това показва, че Турция може да бъде солидарна с ЕС. За това трябва да й благодарим много“, каза председателят на ЕК.

Той успокои Ердоган, че не трябва да се притеснява за отпускането на 3 милиарда евро за бежанците. „Ангажиментът на ЕС ще бъде спазен“, обеща Юнкер. Той е против идеята да се прекратят преговорите с Турция за ЕС. „Аз съм гарант, че ще продължат преговорите с Турция. Трябва да се продължат усилията. Турция трябва да подобри своите отношения с държавите-членки на ЕС. Ще говоря за Кипър и Гърция. Това е абсолютно необходимо, ако искаме подобряване на отношенията“, подчерта Юнкер.


 Trader Petar Milanov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни