www.varchev.com

Стенограмата предизвика оптимизъм

Рейтинг:

12345
Loading...

Излезлият миналата седмица слаб NFP насочи очакванията за първо повишение на US-лихвите за 2016. Решението на Фед от 16-17 септември да не предприема промени дойде при силна волатилност на пазарите, притеснения за световния икономически растеж и най-вече за Китай. След стенограмата на Фед, инвеститорите заключиха, че повишението на лихвите най-вероятно няма да е тази година.

Стенограмата показа, че членовете разглеждат несигурността на своите прогнози за растежа на Real GDP , за равнището на безработицата и инфлацията, като близка до средната стойност от последните 20 години. Рисковете относно прогнозните Real GDP и инфлацията са възприети по-скоро като неблагоприятни, което отразява оценката на членовете, че нито паричната нито фискална политика са в добра позиция. Доходността по краткосрочните и дългосрочните Treasury securities номинално бяха по-високи от периода, когато Комитетът се събра през юли. Членовете прогнозираха, че инфлацията на потребителските цени ще спаднат в краткосрочен план с повече, отколкото при предходната прогноза. Членовете са съгласни, че пазарът на труда се е подобрил значително спрямо първата половина на годината. Членове са съгласни, че икономическата активност е вероятно да продължи да се развива с темпове, които са достатъчни, за да доведат до по-нататъшно намаляване на свободните трудовите ресурси. Инфлацията продължава да бъде задържана от спада в цените на енергията и суровините, като остава под целта на Комитета. Членове са сигурни, че спадът в цените на петрола и поскъпването на долара през периода упражняват допълнителен натиск за понижаване на инфлацията в краткосрочен план. Членове очакват инфлацията да се повиши постепенно към 2% в средносрочен план, тъй като пазарът на труда продължава стабилно да се подобрява.

Американският пазар възприе тези факти позитивно, с повишен рисков апетит за вложения в акции и ръст при индексите, като S&P затвори над MA50 за първи път след 18 август. Паралелно USD отслабна спрямо основните валути. Този импулс се пренесе и в Азия, а спадащият долар се отрази благоприятно на развиващите се пазари.

Европейските борси реагираха по същия начин. Локален рисков фактор за Европа остава политическото лутане спрямо бежанците. Мигрантската криза, според CNBC ще предизвика в ЕС огъване на фискалните правила и ще осигури на някои страни повече свободно пространство от гледна точка на техните бюджетни задължения. "Кризата с бежанците не е само една огромна хуманитарна криза", заяви пред CNBC Dombrovkis в Лима, където световните лидери се събират за годишната среща на Международния валутен фонд и Световната банка. "Тя ще има също така и своите фискални последици за държавите-членки...” Мерките, които са твърде спорни за някои страни в Източна Европа, би трябвало да намалят натиска върху Гърция, Унгария и Италия, където мигрантите пристигат с цел да достигнат до по-проспериращите европейски страни на север. На фона на надигащия се скептицизъм, все по ясно се задава въпросът: Когато Меркел казва "Ще се справим с бежанската криза", кого точно има предвид? Според DW всички в канцлерството са много изнервени.

Засега няма видими причини общите пазарни настроения да се променят, като в края на деня е възможно прибиране на печалби и кратки корективни движения.

G.Hristov / Head of Fundamental Analyzes


 Varchev Traders
БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни