www.varchev.com

Суровата действителност под лъскавия капак на индексите

Traders-New-York-Stock-Exchange-NYSE

Рейтинг:

12345
Loading...

Един от очевидните мечи пазари в момента е този при акциите, които скоро имаха IPO.

Обикновено, дефиницията за мечи пазар е когато имаме спад от последните върхове в рамките на 20% или повече. Истинската дефиниция обаче оставя мъглява, редовно променяща си определението от медиите, но така основно се определя от обществото дали един пазар се справя добре или зле.

Като повечето неща на пазарите, този елементарен подход не сработва винаги. Ако трябва да следваме дефиницията с 20 - те процента спад, то реално нямаме нито един мечи пазар освен този през 2008 - 2009, когато настъпи великата рецесия. Реалността е, че за последните 10 години почти всички сектори на пазарите са попадали в мечи пазар. Дори водещи акции като Apple и Facebook са преживели мечи пазари и то на няколко пъти през последните години.

В момента, наблюдаваме повече проявление от този тип под повърхността на индексите. Това най-вече се наблюдава при акциите с доскорошно IPO. Слабото представяне на Peloton отново изкара наяве сектора, което доведе до отменянето на предстоящо голямо IPO. Тези неща обикновено се случват в условията на мечи пазар, които са лесно разпознаваеми.

IPO - тата не се считат като пазарен сегмент, тъй като широка гама от индустрии са замесени. Но в сегмента основно има high - growth акции с почти никакви или малко отчети, които като цяло не са изобщо добри. Uber, Pinterest, Slack Technologies и други са в своя собствен, малък мечи пазар и са напълно откъснати от индексите, които са на няколко процента разстояние от своите ATH.

Други сектори от пазар също страдат. Software и Cloud акциите също понасят удари след като паричните потоци поеха към по-стойностни акции. Biotechnology също страда, а акциите обвързани с петрола не могат да намерят посока, въпреки пораженията в Саудитска Арабия. Последно Micron оповестиха слаби перспективи, което поставя групата на полупроводниците в риск от това да не започнат и от него сектор да се отливат парични средства.

Едни от най-тежките поражения са при small caps акциите. Russell 2000 се представя зле след като направи връх през септември 2018.

Повечето големи имена от медиите пренебрегват какво се случва. Това, което ги заблуждава са индексите, които са заложници на новините от САЩ или от Китай около търговската война. Продавачите не могат да атакуват индексите, защото съществува този риск от новините. Вместо това, те налазват индивидуални акции или сектори.

Много по-безопасно е да шортваш скъпи IPO - та, отколкото да се опитваш да залагаш срещу S&P500, който ще изригне на всяка дори безсмислена новина за Китай.

Индексите, които са чувствителни на новините около търговската война и централните банки, просто покриват какво се случва под тяхната повърхност - много слабо представяне и масови разпродавания.

За да навигираме успешно при този пазар трябва да се концентрирате върху индивидуалните акции. Те могат да унищожат сметката ви докато гледате как индексите едвам се движат. Не пренебрегвайте вашата дисциплина. Използвайте стопове и мъни мениджмънт независимо какво правят индексите.

Имайте предвид, че края на третата четвърт наближава. Това означава, че фондовете ще предприемат все по-силни ротационни маневри. Този ход създава и нови възможности, от които бихме могли да се възползваме.


 Trader Martin Nikolov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни