www.varchev.com

Търговията на акции по-трудна през последните години

Рейтинг:

12345
Loading...

Дали печеленето на пари чрез търговия на акции е станало по-трудно през последните няколко години? На всички ни е познато чувството как нещо, когато заработи добре и стане известно спира да работи. Нека обърнем внимание и разгледаме графики през последните три десетилетия. От прогресиращи нагоре пробиви измерваме средната печалба на цената от пробива до най-високата стойност. Най-голямата височина е най-високият връх, преди цената да падне с 20% или най-високата цена преди пазара да затвори под дъното на модела. За пример даваме 20%, защото спад с 20% е най-често използван за определянето на пазара като мечешки "bear market".  Тези сделки могат да се считат като перфектни за търговия. Не може да се дублират в реален трейдинг, но е приблизително и по-лесно за реална графика. От 55 модела на диаграми с възходящи пробива на бик пазара, моделът с най-добри резултати е този с  конфигурация, която започва с низходящ тренд, който в последствие става по-стръмен, формира дъно, след което започва възходящо движение за нов тренд нагоре.
През 2010 средното покачване е било с 47% ( медианата е мярка, при която половината примери са представени успешно, а другата половина неуспешно.) Това покачване се равнява с 47% печалба през 2000та година и 27% покачване през 90-те. Броят на пробите варира от 293 до 469, в зависимост от десетилетието.


Фигура 1

Тук виждаме средната ефективност от 55 опита взети от трите десетилетия и  се получават резултати нареждащи се в последния ред на таблицата. Най- добрите резултати идват към 2000г. През това десетилетие са забелязани два мечешки пазара, всяко от което с продължителност от две години. Като през следващите две десетилетия не са забелязани такива пазари. Най-лошите резултати на моделите на диаграмите наблюдаваме през текущото десетилетие със средна печалба от 22%, което не прави особено голяма разлика от 25% от 90-те и не е много под средната стойност през 2000та с 28%. Ако търгуваме диаграмите перфектно ще видим спад на производителността с 21% от постигнатото през 2000те ( от 28% на 22%)

Мечешки "bearish" модели

Нека да дадем за пример, че обичаме да живеем на по-дивата страна и късите графики.


Фигура 2

Тук виждаме средния спад на най-високо класираните диаграми въз основа тяхната ефективност през 2010г. При пробивите надолу измерваме спада от цената до най-ниското дъно. Крайното ниско е преди цената да се покачи с поне 20% или преди да се затвори над горната част на схемата. Най-добрият модел е конфигурация, която започва с низходящ тренд, който в последствие става по-стръмен, формира дъно, след което започва възходящо движение за нов тренд нагоре. Моделът показва най-добри резултати през 2010 със среден спад след пробив от 15%, което е малко по-малко от 90-те, когато средният спад е бил 17%.  На последния ред виждаме средната стойност от всичките 51 типа схеми. Моделите от 90-те са най-добре представили се, но през последните две десетилетия остава почти "flat". В процентово съотношение средната ефективност днес е 27% по тази през 90те.

Какво се случва с по-известните модели като триъгълниците ?
Възходящите и симетричните триъгълници са близо до списъка с 55-те модела. Двойни дъна? Най-добрите резултати, които класират са в средния списък 27. Високият и отчетлив флаг, не толкова популярен се нарежда все пак на 40-то място. Разбира се, като популярността на даден модел е субективна, от което не може да се правят твърди изводи от тези анализи. От двете фигури в тази статия придобиваме малка идея от това, как са работили различните модели на диаграмите във времето. Ако се съсредоточим не върху правенето на пари, а в подобряването на техниката, с времето ще станем по-добри.


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни