www.varchev.com

Урокът от 'flash crash' на Еthereum вчера 22.06.2017

Рейтинг:

12345
Loading...

Цената на Ethereum падна за момент от $300 до $0.10 в една on-line борса. Това показва че новите търговски инфраструктури не могат да поддържат големи трансакции. Големите фирми на Wall Street са увеличили своят интерес в дигиталните валути и технологиите си към Blockchain

Този срив на дигиталната валута показва че още има какво да се желае от новата инфраструктура на дигиталните валути за да се търгува без проблемно и сигурно. В Сряда къса мулти милионна поръчка беше тригирана от GDAX и валутата се срина до $0.10. След като цената започна да пада от $300 стоп лосове бяха тригирани на различни нива което допринесе допълнително за този 'Flash Crash'. Същата ситуация се разигра през Май 2010 при индексът на Dow Jones, по време на силен спад се понижи с 1,000 пункта и след това изтри всички загуби. След това финансовият регулатор постави трегиращ механизъм който спира търговията на акции ако финансовият инструмент падне бързо с повече от 5%, докато не се изясни ситуацията, какво точно се е случило.

Тази случка подкопа доверието на големите инвеститори към този инструмент и вероятно ще отнеме известно време преди тези инвеститори да вземат решение отново да инвестират в тази крипто валута. Трейдърите от Wall Street наблюдават Ehtereum и Bitcoin, поради огромните движения и върхове до които са се изкачили. Също така имат интерес към Blockchain технологиите, които имат потенциал да развият и променят начина на разплащане както Интернета промени достъпа на информация.

Засиленият интерес към Ethereum на GDAX пренатовари платформата и причини този срив. Adam White от GDAX, даде изявление и комуникира че всички сделки са финални и няма да има отменяне на ордери. Инфраструктурата не е погрешна и за сега ситуацията е такава, продължи White. GDAX exchange се притежава от фирмата Coinbase.

Има данни че Bitfinex, най-голямото бюро в САЩ за търговия на крипто валути дори е отказало поръчки за търговия, както и BTC exchange.

Данни за увеличение на неправомерни действия в Интернет отчитат от кибер фирмата Proofpoint, като хакери опитват да вземат неправомерно данни за достъп на клиенти. Клиент на Poloniex exchange също са докладвали че са имали затрудние при теглене на средства.

Ако търговията на крипто валутите не е сигурна, то не трябва да се търгува. Регулаторите в САЩ преглеждат процеса за лицензите, след като през 15 Юни, лицензи са били одобрени за Circle, Coinbase и Ripple.

През миналото лято на 2016, след хакерска атака са били източени $3.6 М средства от Ethereum през DAO exchange, което изпрати цената на валутата надолу с цели $7 до $13.  През 2014 Mt. Gox exchange банкрутира и изгуби клиентски средства на стойност 750,000 bitcoins и собствени средства на стойност от 100,000 bitcoins.

Източник: Bloomberg Pro Terminal

Trader - S. Fuchedzhiev

 


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни