www.varchev.com

Финансовата зима идва и ето как може да се подготвите за нея

Рейтинг:

12345
Loading...

Природата и светът около нас функционира в цикли. Всеки 24-часов период се разделя на малки цикли от сутрин, обяд, следобед, и вечер. Годината се разделя спрямо сезонния цикъл. На базата на този принцип, икономически експерти като Николай Кондратиев създават своя теория.

Кой е Кондратиев?
Много гении са станали жертви, в резултат на това, че са заставали зад своите теории и вярвания, като това често им е коствало и живота. Такава е и историята на Николай Кондратиев, който е директор на института по конюктура през 1923г. в Москва. През този период, той създава 5-годишен план за развитието на агрикултурата в Русия.

Неговата теория за икономическите цикли е описана най-добре в книгата, която той издава през 1925г., но за жалост поради контраста между идеите му и тези на Сталин, той бива вкаран в затвора през 1930г., а през 1938г. е екзекутиран. Въпреки трагичната загуба на един гении, неговите идеи по-късно стават известни.

Какво представляват вълните на Кондратиев?
Вълните на Кондратиев описват дългосрочно, какви ще са икономическите периоди, дали те ще са бързо развиващи или бавноразвиващи.
Кондратиев е базирал своята теория на цените на европейските агрoкултурни суровини и медта, като той забелязва, че има периоди на силен растеж и корекция на цената, при икономическото развитие на държавите от света на капитализма.

Тези вълни представляват дългосрочни цикли, чиято средна продължителнст е около 50-60г. Те са разделени на 4 основни вида цикли:
1. Пролетна фаза с инфлационен растеж: Първата вълна започва след икономическа рецесия. Заедно със икономическия растеж идва и инфлацията. През тази фаза се наблюдават стабилизиране на цените, стабилни лихвени проценти и повишаване на стойностите при пазара на акции. Тази фаза продължава около 25 години.
2. Фаза на лятната стагфлация (рецесия): Тази фаза се случва около войни, като Виетнамската война и Световните войни. Войните водят до дефицит на ресурси, което от своя страна води до повишаване на цените, лихвените проценти и дълговете. Поради тези фактори, печалбите на компаниите намаляват.
3. Есенна фаза на дефлационен растеж: След края на война, хората искат икономическа стабилност. Икономиката започва да се развива в определени сектори. Тази фаза вижда социални и технологични иновации. Цените падат и лихвите са ниски, което води до високи дългове и по-голямо потребление. Печалбите на компаниите растат, в резултат на което, финансовите пазари стават все по-високи. В края на периода всичко става един голям икономически балон.
4. Зимна фаза на депресията: Това е период, през който се коригират прекалено високите цени от есенната фаза и се създава основата за бъдещ растеж. Понижаването на цените, печалбите и стойностите на финансовите пазари продължава до достигане на реалните им стойности. Този период, прави технологиите по-достъпни за масите.

Според някои анализатори в момента ние навлизаме в периода на зимата, който ще бъде от 2016 до 2020г. Глобалната икономическа активност достига нови рекордни стойности, тероризмът продължава да застрашава живота ни, гео-политическите рискове продължават да се покачват, дългът на развитите икономики в света става неуправляем и голям риск от война между валутите ще са причините за „Големия Рестарт“, според изчисленията на руския учен.

table2


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни