www.varchev.com

Фундаментален анализ на предсочщата седмица (16.11-20.11)

Рейтинг:

12345
Loading...

През следващата седмица на фокус отново ще бъдат двете най-големи световни икономики.

На фона на намеците от Фед , че условията за увеличаване на ставките са изпълнени, несигурността относно икономически растеж в Китай продължава да тревожи инвеститорите.

Корекцията на фондовите пазари вече е факт. Бъдете внимателни, тъй като последните няколко корекции се случиха светкавично и продължиха само по няколко дни, но движенията бяха остри и значителни. Скоро бяхме свидетели на едно от тези движения, затова трябва да бъдем нащрек и да приемем, че вероятността това да се случи отново е голяма. Следващите подкрепи на пазара са далече, което повишава вероятността от нови разпродажби.
Финансовият сезон в САЩ вече приключва и ефекта му върху пазарите на акции и финансовите пазари ще отслабва.
Факторите, които ще движат пазарите през следващите дни са: икономическите данни, цените на суровините и геополитическата обстановка.

Американските индекси са под натиска на спекулациите около възможната промяна на ставките в САЩ.

Повишаването на долара ще продължава да оказва негативно влияние върху цените на суровините, а от там и върху акциите в енергийния сектор. Ако това продължи е много вероятно да видим нови по-ниски нива на суровините, а от там и на борсовите индекси.

Данните за американската икономика показват стабилизация и засега тласкат долара нагоре, всяка корекция на USD, ще даде нови възможности за отваряне на къси позиции.

Европейските пазари, поддават под тежестта на падащите цени на суровините.

Натискът върху еврото продължава в следствие на негативните, икономически данни и засилващите се спекулации за увеличаване на финансовите стимули от страна на ЕЦБ.

Войната на петролните пазари е в разгара си, което принуждава производителите да се придържат, към стратегията на свръхпроизводство. Данните от доклада на САЩ, показват рекордно високи нива на петролни запаси, а Саудитска Арабия и Ирак предлагат все по-големи търговски отстъпки, при това не само на традиционните азиатски пазари, но и в Европа.  Трендът продължава надолу и рационалното пазарно поведение е "sell".

Цените на металите са в процес на свободно падане.

Акцентът от икономическия календар за следващата седмица пада върху:

Понеделник – Япония, прогнозен БВП. ЕС, Индекс на потребителските цени (CPI), изявление на М.Драги. Канада, доставки в промишления сектор, чуждестранни сделки с канадски ценни книжа. САЩ, производствен индекс за Ню Йорк.

Вторник – Великобритания, Индекс на потребителските цени (CPI), Индекс на производствените цени (PPI). Германия, икономически условия и очаквания на ZEW. САЩ, Индекс на потребителските цени (CPI), индустриално производство.

Сряда – Австралия, ниво на заплащане. САЩ, разрешителни за строеж, начално жилищно строителство, петролни запаси. Нова Зеландия, Индекс на производствените цени (PPI).

Четвъртък – Япония, внос, износ. Великобритания, продажби на дребно, САЩ, производствен индекс на Филаделфия.

Петък – Канада, Индекс на потребителските цени (CPI). ЕС, потребителско доверие. САЩ, производствен индекс на канзас.

 

Jr.Trader-G.Bozhidarov


БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни