www.varchev.com

Хедж фондовете виждат победата на MiFID в Европа като предупреждение за трейдинг платформите

Рейтинг:

12345
Loading...

Хедж фондовете и високоскоростните трейдъри (high-speed traders) се борят от години да изравнят условията на банките за търговия с деривати. Те току що спечелиха битката в Европа.

Европейският орган за Пазари и ценни книжа (ESMA) заяви по-рано този месец, че платформите за търговия трябва да осигурят достъп до широк спектър от фирми и предупреждават срещу дискриминационни политики, които биха облагодетелствали някои трейдъри пред други. ESMA публикува насоките, които да помогнат на реформата на Европейският съюз за търговията, позната като MiFID II, да изпълни обещанието си да направи пазарите по-отворени, конкурентни и прозрачни.

Stuart Kaswell, главен съветник за Managed Fund Association във Вашингтон каза, че тези насоки са "умно регулаторно развитие", както и много добре дошли новини за инвеститорите.

"Решението на ESMA ще подобри прозрачността, да увеличи ликвидността, да насърчава конкуренцията и да предоставя по-добър достъп до трейдинг платформите за много пазарни участници," сподели Kaswell. Асоциацията включва много от най-големите хедж фондове в света.

Потенциалът за ограничения на достъпа и дискриминационни политики е основна грижа за търговските дружества, които залагат често собствените си средства чрез компютърна или високоскоростна технология, смята Piebe Teeboom, главен секретар на Европейската Асоциация на Основните Търговци. Насоките "ще помогнат да се гарантира, че MiFID II ще успее да премахне съществуващите бариери за достъп, да увеличи конкуренцията и прозрачността за всички участници на пазара," добави той.

В своето публикуване, ESMA посочи видовете политики, които платформите за търговия не би трябвало да имат, тъй като те биха били считани за "не обективни и дискриминационни" и "да поставят необосновани ограничения" върху достъпа на някои фирми до търговия.

Reemt Seibel, говорител на ESMA посочи, че указанията са издадени "за да се обърне внимание на потенциалните практики преди прилагането на MiFID II". Регулаторът разработва обхвата и сроковете на правилата, които изискват деривати да бъдат търгувани на платформи.

Хедж фондовете и частните търговци, заедно с други, представляващи традиционни купувачи на деривати, вече успешно настояват за подобно третиране в САЩ. Групите продължиха да настояват регулаторните органи на САЩ да провеждат допълнителни политики за открит достъп.

"Насоките на ESMA "трябва да бъдат взети много сериозно", каза Christophe Roupie, директор на MarketAxess Holding Inc.. "Определено бих очаквал, че индустрията ще направи всеки опит да направи необходимите корекции на своите търговски модели преди MiFID II", завърши той.

Източник: Bloomberg

Jr Trader Alexander Kumanov


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни