www.varchev.com

Хедж Фондовете и другите инвеститори кешират, лош сигнал в краткосрочен план

Рейтинг:

12345
Loading...

Паричните позиции на институционалните инвеститори (взаимни фондове и Хедж Фондове) нарастват до 5,7% през юни спрямо 5,5% през май, най-високото ниво от ноември 2001 г., като мениджърите на фондовете стават все по-негативно настроения за пазарите на финансови инструменти в краткосрочен план, според проучване на Bank of America Merrill Lynch.
Притесненията за "лятни шокове ", произтичащи от Brexit - потенциалното излизане на Великобритания от Европейския съюз и ниските очаквания за нов "радикален " стимул от централните банки за съживяване на световната икономика карат мениджърите да складират пари в брой, споделя Майкъл Хартнет, главен инвестиционен стратег в Bank of America Merrill Lynch.

1_10

Едно скорошно проучване на TNS показа, че 47% от гласоподавателите подкрепят напускането на ЕС, в сравнение с 40%, които искат да останат. Това контрастира с две трети от управителите на фондове, анкетирани от Bank of America, които вярват, че Brexit е "малко вероятно" или "изобщо не е вероятно." Следователно пазара все още не е акумулирал страховете от възможен BREXIT

2_10

Brexit се очертава като най-голям риск преди референдума на 23 юни, за да реши Великобритания дали ще остане част от ЕС. Глобалните фондови пазари застинаха заради липсата на толеранс към риска от страна на инвеститорите. Индексът “Risk & Liquidity Index” на Банката на Америка Merill Lynch падна до 32 през юни в сравнение с 34 миналия месец, най-ниската стойност за последните 4 години.

„Risk and Liquidity Index” на Банката на Америка Merill Lynch

3_10

Това ниво на риск е нормално в съответствие с рецесия, според Хартнет. Дори и така, очакванията за растежа на световната икономика са скочили до шест-месечен връх през юни с 23% от анкетираните, предвиждащи по-силна икономика в следващите 12 месеца, каза той.

В същото време, най-популярните финансови инструменти в момента се висококачествени активи, според 27% от управителите на фондове. Предпочитанието към сравнително по-малко рискови инвестиции доведе до рали при държавните облигации, което от своя страна доведе до намаляването на доходността по 10-годишните бенчмарк немски облигации TMBMKDE-10Y, + 4,250.00% до отрицателна територия за първи път в историята. Доходността на 10-годишните съкровищни облигации TMUBMUSD10Y на САЩ, + 1.22% също е под натиск, като падна със 1.5 базисни пункта до 1.601%, най-ниската си стойност от ноември 2012 година.

Какво мисли, че е в момента най-популярно на финансовите пазари?

4_10

И все пак, въпреки мрачния тон на доклада, има причина да бъдем оптимисти, Хартнет отбелязва, позовавайки се на средно ниво на пари в брой над 4,5%. Има тенденция, според която горепосочения индикатор служи като сигнал за купуване на акции.


 Varchev Traders
БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни