www.varchev.com

Хедж фондовете претърпяха най-лошия си месец за последните 8 години, а това може да е само началото

Рейтинг:

12345
Loading...

Хедж фондовете претърпяха своя най-лош месец за последните 8 години - ето защо техните трудности може би тепърва започват.

Така нареченият "Червен октомври" за фондовата борса беше трудно време за малки и големи инвеститори. Но няколко страни като хедж фондовете, които преминаха през най-несигурния месец от дълго време насам, усетиха болката по-осезаемо.

Смута който се разбушува под повърхността на хедж фондовете миналия месец би трябвало да притеснява инвеститорите. Докато изминалия период на пазарна турболентност през февруари беше значително повлиян от технически фактори, проучване на JPMorgan предполага, че "Червения октомври" е базиран много повече на фундамента.

Акциите не просто бяха наказани от нечувствителни към цената машинации на количествените стратегии този път. Това което се случи този път е истинска промяна в отношението, която може да продължи да затруднява хедж фондовете през 2019 г., казват от фирмата.

Тази динамичност се проява в един свят на стойност $900 млрд. се случва, когато акциите преминават през голяма промяна - доказаните лидери се препъват, а бавно напредващите се представят по-добре - тази комбинация е токсична за тези инвеститори.

Те се оказаха с загуба от повече от 4% през октомври, който беше техният най-лош месец от януари 2016г. според данни от JPMorgan.

Друга група от хедж фондове създадена да рекалибрира риска на момента според движението на пазара също претърпя трудности през месеца. Познатите като фондове за рисков паритет изгубиха 5 % - най-високата стойност от юни 2013г. Акции, облигации и суровини се разпродаваха едновременно, лишавайки ги от сигурност. При нормални обстоятелства тези класове активи не са толкова тясно свързани.

Промяната към по-рискови, защитни вложения ускорява тези загуби. Притеснително за бъдещето е, че тези типове решения за разпределение често се вземат от хората, вместо от техните машинизирани колеги.

Може би най-заплашителен от всички e възникващият въпрос за бъдещето на хедж фондовете. JPMorgan счита, че застаряването на пазарния цикъл, заедно с нежеланието от страна на инвеститорите да оживят октомврийското затишие ще ги накара да извадят парите си от пазара.

Фирмата смята, че хедж фондовете ще претърпят "значителни, но сдържани" изходящи потоци от около $5 млн. до $10 млрд. за тримесечие през 2019г. В най-лошия случай това ще бъде на стойност приблизително $40 млрд. изтеглен капитал.

Въпреки че не би оказало значително влияние за размера на пазара, това е промяна в погрешна посока за индустрията, която е нараснала през последните години.

Дори тогава JPMorgan предполага, че най-вероятно други обратни ветрове ще бъдат нужни ако пазара продължи да се потапя все по-надълбоко. Все пак, без значение тези сили ще завлекат активите към дъното, октомврийския спад е силен сигнал за хедж фондовете, че индустрията е податлива и чувствителна на промяна.


 Trader Georgi Bozhidarov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни