www.varchev.com

Хедж Фонд твърди, че е открил "сделката на века"

Рейтинг:

12345
Loading...

Един от миналогодишните топ - представящи се хедж фондове твърди, че е открил "сделката на века", като инвеститорите трябва да се насочат към покупки на злато и разпродаване на рисковите активи като акциите.

Според Crescat Capital е въпрос на време мечото позициониране да се отплати в пъти. Макар и фонда да управлява малко под $50 милиона, той е минал S&P500 по представяне - като фондът Global Macro Fund е отчел доходност от 41% само за изминалата година. Сега инвестиционната компания е готова да капитализира от края на настоящия икономически цикъл, заради ранните сигнали от индикаторите, че наближава рецесия в следващите месеци.

Според общото настроение, очакванията са за рецесия през 2020 или 2021 г. Това споделя и Tavi Costa, който е макро анализатор към Crescat. "Мислим, че рецресията може да настъпи по-рано, като получаваме индикации от няколко макроикономически показателя". - казва Tavi.

Отварянето на дълги позиции в златото и "скъсяването" на акциите в момента е основната движеща стратегия на хедж фонда. Фирмата използва MSCI World Index, прилагайки различни модели, чрез който прогнозират евентуалната сделка. Моделите филтрират индивидуални акции и ETF-и, срещу които фонда залага.

Сред ранните предупредителни сигнали, Crescat посочват сигналите от корпоративните "инсайдъри", които в момента продават акции - което индикира за потенциално пукане на балона при акциите. В началото на 2017 тези инвеститори започнаха да разпродават акции докато S&P500 продължи да се покачва. Това се случи отново и през 2018 г. "Умните пари" продават отново, като "третия път трябва да е на късмет".

Данните от американската икономика се влошават, а инвеститорите остават нащрек особено за кривата на доходността при облигациите. Според фонда, 45% от кривата в момента е "обърната", което е индикация за рецесия - при 30 - годишните ценни книжа.

А за тези 13% отскок при световните акции от началото на годината, Costa казва, че фирмата е силно убедена, че това е просто кратко бичи рали, предшестващо нов мечи пазар. Почти всеки сектор е отчел отскок от началото на 2019, последван от силно спадане при Cboe Volatility Index (VIX).

"Скоро, buy - the - dip нагласата и алчността в този бичи пазар ще се превърне в страх. Разпродаването ще доведе до още продажби. Така работят мечите пазари." - казва Crescat.

Източник: Bloomberg Finance L.P.

Графики: Used with permission of Bloomberg Finance L.P.


 Trader Martin Nikolov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни