www.varchev.com

Централните Банки - между USD и „неопределеността“

Рейтинг:

12345
Loading...

Докато глобалните опасения за растеж продължават,  FOMC  увеличи рязко честотата на употреба на думата „неопределеност“ , а инвеститорите не могат да вземат ясно решение за посоката на глобалната икономика. Заедно с Китай, икономиките на Бразилия, Германия и САЩ също се забавят, а Moody's  прогнозира спад от още 2,5% за руската икономика. В сегашния сценарий, рискът е много висок. Дефлационната ситуация и рецесията увеличават търсените рискови премии и изходящите капиталови потоци от локации, характеризиращи се до скоро с огромна концентрация.

DepositRates-CBanksЗа да се преодолее тази ситуация, централните банки теоретично имат значителен запас от парични и политически решения. Реално обаче, започнаха да изглеждат твърде безпомощни. Япония съвсем скоро принуди политиците от Фед да отложат планираното твърдо повишаване на лихвения процент. Това отслабва американския долар. От друга страна индексът на щатския долар (UUP) е обратно свързан с цените на суровините. commod-USDindx-comparСтоките са деноминирани в долари и поскъпването на долара предполага допълнителен спад в цените на суровините, докато отслабването на долара е сигнал за покачване при суровините. В долари са обаче и най-рисковите кредитни експозиции на развиващите се пазари. Проблемите пред банковите системи във всички локации стават още по-тежки, защото и правителствата са безобразно задлъжнели.

inflation_swapsВ този водовъртеж и ЕЦБ е пред дилема. Банката на Европа се опитва са извади парите от банките с традиционни и нетрадиционни средства (вкл. чрез изкупуване на пакети общински облигации и дори чрез премахването на банкнотите от EUR500). Проблемът обаче  е в недостатъчното съвкупно търсене. Дори Ewald Nowotny вчера предупреди, че „не трябва да се увличаме по невъзможни неща".  Разширение на стимулите ще нанесе силен удар по доходността на облигациите и ще притисне допълнително, твърде несигурния търговски банков сектор, ще накаже отново спестителите, а чрез тях и инвестиционната среда. Реално нито САЩ нито Европа могат да се похвалят с обнадеждаващ CPI. Вече  част от от испанските, италианските и германските облигации се търгуват при негативна доходност, а това засилва обратния ефект върху потреблението, предизвиквайки финансов страх.

Показателен политически начин на мислене е и случаят в Китай, където, когато лошите кредити достигнаха рекордно високо ниво, властите реагираха като намалиха степента на покритие, т.е. вместо да се справят с лошите кредити, те ги насърчават. Нещо подобно, но доста по-срамежливо, сякаш се опитват да правят и останалите. Централните банкери и финансовите министри на страните от Г-20 ще се съберат в Шанхай през следващата седмица...

G.Hristov / Head of Fundamental Analyzes

 


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни