www.varchev.com

Четирите сили, които ще движат пазарите през 2019 г.

Рейтинг:

12345
Loading...

През последните месеци пазарите се движеха доста накъсано, което раздразни инвеститорите и трейдърите. Все пак, предвид толкова много фундаментални и макроикономически фактори в негативен аспект, които се появяват постоянно става доста трудно разбиране на ценовите изменения. И ако един трейдър няма нужните умения да филтрира точната информация, то на него ще му бъде доста трудно да направи пари.

Затова Goldman Sachs идват на помощ на инвеститора за да му помогнат да се ориентират правилно и да започне да се фокусира върху наистина значимите активи. Банката е разграничила четири основни движещи сили на пазарите, които бихме могли да използваме за да направим правилните решения за в бъдеще.

Но има един малък проблем.

"Това. което има най-голямо значение за представянето на акциите са маргиналните промени във всяка една от променливите, които са свързани с очакванията на инвеститорите". - казва David Kostin, главен стратег към Goldman Sachs на пазара на акции в САЩ.

Политиката на FED и лихвения процент

Възникват въпроси дали QE (количествено изравняване) и QT (количественото затягане) ще имат симетричен ефект върху оценката на рисковите активи. Причината за този въпрос е, че така както QE е увеличил оценките, така QT ще ги намали. Вярваме, че това твърдение е надценено".

От скоро от Федералния резерв започват да свиват своя портфейл от облигации със скорост от $50 милиарда на месец. С това темпо, Федералните ще намалят притежаваните си облигации с $600 милиарда през следващите 12 месеца.

Китай и икономическия растеж

Въпреки, че икономическите данни за Китай от декември бяха леко над очакваните, низходящия тренд на икономическата активност остава причина за притеснение. Потоците от регионалната търговия намаляват. China Current Activity Indicator (CAI) индекса е спаднал под 6% до най-ниската си стойност за първи път от 2009 г. насам. Икономистите от Goldman очакват допълнителни стимули, главно фискални.

 

Търговската политика

Банката, базирайки се на разговори със свои клиенти, разбира, че повечето инвеститори очакват САЩ и Китай да достигнат до споразумение за да избегнат имплементирането на новите насрочени тарифи в размер на $200 милиарда към вноса на Китай.

Въпреки, че взаимните усилия за намаляване на търговския дефицит доведоха до увеличен внос на соя от Китай, остава въпроса с интелектуалната собственост, който стои като основно предизвикателство за разрешаване. Акциите ще отразят спад ако няма споразумение до крайния срок или решение за забавяне на предстоящите тарифи.

Сезонът на отчетите

EPS стойността на S&P500 за 2019 бе орязана с 2% през изминалия месец, а през последните три имахме орязване с до 4%. Инвеститорите възнаграждаваха компаниите, които отчитаха по-висок от прогнозите EPS. Именно фирмите, които са били очакванията са надминали широкия индекс по представяне с 247 базисни пункта в няколко последователни трейдинг сесии.

Източник: Business Insider


 Trader Martin Nikolov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни