www.varchev.com

Четири неща за китайската икономика, които да следим следващата седмица

Рейтинг:

12345
Loading...

В Понеделник в 05:00 наше време ще бъдат публикувани данните за БВП на Китай за първото тримесечие.

През последният месец китайският премиер Li Keqiang спомена, че очаква БВП да нарасне с около 6.5% през 2017 година, в сравнение с 6.7% през 2016 година.

Китайските политици обаче заявяват, че все още не се притесняват от все по-бавния икономически растеж на страната и заявяват, че това е "новият нормален" растеж.

Ето четири неща които да следим следващата седмица, когато ще бъдат публикувани данните за БВП:

Повишаващ се риск, но на каква цена?
Много анализатори очакват БВП през първото тримесечие да нарасне с повече от очакваното, тъй като управляващата китайска комунистическа партия дава приоритет на икономическата стабилност и създаването на нови работни места.

Дългът продължава да расте и се увеличи с повече от два пъти в текущите условия на икономката. Към момента той е достигнал до 300% от БВП, като повечето от него е концентриран във корпоративния сектор.

Разделението на държавен и частен сектор.
Китайските държавни служители признават, че проблемът с дълга на страната е основен проблем на държавния сектор. Миналата година инвестициите на държавните предприятия нараснаха с около 20%, докато тези в частния сектор бяха анемични. Данните в понеделник трябва да покажат дали китайските частни компании възвръщат своите сили или остават песимистични относно близките перспективи.

Инфлацията
Тежките индустриални сектори, които доминират в държавата бяха подкрепени от бързият спад в производствените цени през последните шест месеца. Инфлацията при производствените цени влезе на положителна територия през Септември за пръв път от пет години насам и бързо се изкачи до 7.8% през Февруари тази година.

Стойността на PPI се забави миналия месец, а инфлацията на потребителските цени остава под 1%. Малцина анализатори очакват продължително инфлационно нарастване, което би могло да накара централната банка на Китай да повиши лихвените проценти. Това само по себе си ще окаже негативно влияние на индексите в региона.

От друга страна Китайската народна банка е подложена на натиск да предотврати изтичането на капитали и да удържи бавния, но стабилно плъзгащ се курс на Юана спрямо долара.

Ако все пак се стигне до повишение на основния лихвен процент в Китай, то това ще успее да повиши курса на националната валута, но ще нанесе и сериозни последствия на годишният БВП на страната.

Bubble trouble
Данните за инвестициите в недвижими имоти, трябва да покажат дали мерките за ограничаване на цените на жилищата в най-желаните градове на Китай, имат предвидения ефект. Миналата година Комунистическата партия заяви, че "Къщите са за живеене, а не за спекулиране".

От друга страна обаче, много други градове са обременени с вече застарял, непродаден жилищен фонд.

В опит да се справи с тези две дилеми, по-рано този месец китайското министерство на жилищното строителство нареди на градовете със непродадени сгради, по-стари от три години да спрат продажбите на земя, а тези притежаващи сграден фонд на една година да увеличат продажбите на земя.

Данните в понеделник ще са ключови за пазара и ще окажат голямо влияние върху индексите. При по-лоши данни от очакваните, индексите най-вероятно ще отбележат спад, и обратно, при по-добри данни индексите ще намерят нова икономическа обосновка за ръст.

Източник: Financial Times

Jr Trader Petar Milanov


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни