www.varchev.com

Ще останат ли трейдърите заложници на търговската война и през следващата седмица

Рейтинг:

12345
Loading...

В продължение на седмици вече, всеки ден, Китай и САЩ си подхвърлят топката със спорна реторика за прогреса по преговорите. Дали ходът на Trump използвайки Хонг Конг като лост е само блъф тепърва ще разберем. Неговият подпис все още не е положен на официалния закон, който премина през Конгреса. На този етап той не разкрива кога ще го разпише, ако изобщо. От друга страна, САЩ правят дребни компромиси, като например с Huawei. Trump даде картбланш в рамките на 3 месеца на китайската компания да работи с американски. Нарастващите съмнения и несигурност вече се виждат и на пазарите след движенията последните дни. Trump все още не е потвърдил и дали тарифите за 15 декември ще бъдат наистина отменение.

Така пазарите остават заложници в крехките си очаквания за някакви официални позитивни новини. Очакваме това да се задържи и през следващата седмица. Смятаме, че сентимента ще остане леко бичи, но по-скоро несигурен, като с минаването на дните ще очакваме поне някакви официални новини да излязат, дори то и негативни. Паричните потоци все още се насочват към рискови инструменти, макар и темпото да намалява в края на тази седмица.

В Европа, Brexit остава основната тема и търговската война между ЕС и САЩ. И тук, тарифите срещу автомобилните производители в Европа тегнат над Стария континент.

Следващата седмица е и последна за месеца, като ще очакваме обичайните по-резки движения в двете посоки когато пазарните участници се препозиционират.

Новата трейдинг седмица започва в понеделник с данните за Германия в премаркета на европейските пазари: бизнес очаквания и IFO бизнес климат. В Щатския премаркет, канадските продажби на едро ще дадат тласък на канадския долар, а по-късно продажбите на дребно за Нова Зеландия ще подгряват преди азиатската сесия.

Вторник отново Германия ще е на фокус с GfK бизнес климат данните. През щатската сесия инвеститорите ще се фокусират върху продажбите на нови жилища. В края - API седмичните данни от петролни запаси. Отново Нова Зеландия ще определи темпото в Азия с доклад на RBNZ и търговския баланс.

В сряда преди щатската сесия ще очакваме данните за продажбите на дълготрайни стоки, БВП, първоначални молби за помощи, PMI на Чикаго, продажби на нови жилища в изчакване и официалните данни за петролните запаси.

В четвъртък САЩ честват националния си празник - Денят на благодарността, така че пазарите ще са затворени или с ограничено време и това ще понижи ликвидността значително. Азиатската сесия започва с Япония - продажби на дребно. Малко преди началото на щатската сесия европейците ще се фокусират върху инфлацията на Германия.

Трейдърите в петък леко ще си отдъхнат, защото е Денят на Благодарността в САЩ. Щатските пазари ще затворят по-рано, като това ще даде силно отражение и върху ликвидността. Данните от Япония за инфлацията и индустриалното производство откриват сесията в Азия. В премаркета на Европа, продажби на дребно за Германия и ниво на безработица. Следва Еврозоната с данните за инфлацията и пазара на труда. Канада - БВП в премаркета на САЩ, а по-късно брой нефтени платформи на Baker Hughes.


 Trader Martin Nikolov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни