www.varchev.com

Ще продължи ли диамантената криза и през 2020?

Рейтинг:

12345
Loading...

Според Liberum Capital Markets, кризата с диамантената индустрия скоро няма да приключи.

През годината имахме много малко позитивни новини за бизнеса. Пренасищане на пазара от груби диаманти и на полирани камъни, както и неспирно падане на цените продължава да оказва натиск и до самия край на годината върху компаниите и в двете направления: и в тези, които ги добиват и в тези, които ги секат, полират и продават.

Ben Davis, анализатор в Liberum казва, че "диамантения пазар преживява една от най-тежките си години". Той споделя: "Въпреки, че има известен оптимизъм от намаляване на добива от мините и спиране на пренасищането, което да съживи цените на диамантите, смятам, че H2 на 2020 ще остане също трудна за бизнеса".

Прекаленото насищане на пазара с диаманти и липсата на финансиране от страна на банките, наранява печалбите на трейдърите. Също така те в момента притежават прекалено голям инвентар, който губи стойността си, а ликвидността на тази стока намалява.

Последствията от свръх-предлагането и поевтиняването на камъните се усеща из цялата индустрия. По-малките миньорски компании като Gem Diamonds, Lucara Diamond и Petra Diamonds отчитат постоянно загуби, а основният производител De Beers е предприел контра-мерки на тези въздействия.

De Beers предлага повече гъвкавост на своите клиенти, като им позволява да се откажат от някои от своите диаманти, а миналия месец те намалиха цените с 5%. Компанията също така харчи повече за реклама за да стимулира потреблението.

Според Davis обаче ще са нужни повече мерки за съживяване на потреблението. Особено ако бизнеса с бижута се съживи, а произведените в лаборатория диаманти също намалят своето конкурентно производство.

Източник: Bloomberg Finance L.P.

Графики: Used with permission of Bloomberg Finance L.P.


 Trader Martin Nikolov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни