www.varchev.com

Трима от най-добрите живи трейдъри

Рейтинг:

12345
Loading...

Докато всички инвеститори трябва да търгуват, а "търговецът" по професия технически не прави инвестиции. Според Бенджамин Греъм, основател на движението стойност инвестиции, инвестирането трябва да обещава "безопасност на главницата и адекватна възвращаемост." Инвеститорите вземат информирани решения след внимателен анализ на бизнес основите на една компания. Търговците, от друга страна използват технически анализ, за да правят залози проектирани да се възползват от краткосрочните колебания на пазара.

В началото на 2000 г., не е необичайно за хората да се откажат от работата си, променят плановете си и активно търгуват за по- добро живеене в уюта на домовете си. Подхранвани от масива на фондовия пазар и балони за недвижими имоти, от които е трудно да се губят пари. Въпреки това, тази златна епоха дойде и отмина. През 2007 г. донесе със себе си глобална рецесия и последващо разпространение на финансовата регулация. Високочестотната търговия, извършвана от компютри, работещи с невероятно сложни алгоритми, сега възлизат на между 50% и 70% от търговския обем за всеки един ден на търговия.

Търговците често губят големи суми пари, в течение на един ден на търговия, като се надяват, че техните печалби ще компенсират загубите им с течение на времето. Те също така трябва да преодолеят значително по-високи разходи по сделките и конкуренцията със супер-компютри. Докато картите са подредени срещу търговците, като цяло, има една шепа от търговци с достатъчно мозък, смелост и капитал, за да вземат от коефициента.

Пол Тюдор Джоунс (1954-досега)

Основателят на Tudor Investment Corporation, 12.00 милиарда щатски долара хедж фонд, Пол Тюдор Джоунс направи щастието си при срив на борсовите пазари 1987. Jones успя да предскаже и умножат ефекта от портфейла, като го застрахова върху мечи пазар. Портфолио застраховка, популярен инструмент за управление на риска, включва индекс купуване, поставя се за понижаване на нечии портфейлен риск. Джоунс е със стойност приблизително 3.60 милиарда щатски долара днес и в момента е управлява неговия хедж фонд.

Джордж Сорос (1930-досега)

Джордж Сорос е може би най-добре известен търговец в историята на бизнеса, известен като "Човекът, който счупи Банката на Англия." През 1992 г., Сорос направи грубо $ 1 млрд залог, че британската лира ще се обезценява стойността си. На времето, лирата е въведена в Европейския курс ERM - механизъм на обменните курсове, предназначен да поддържа изброени своите валути в рамките на набор от определени параметри, за да се увеличи системно финансова стабилност. С помощта на неговите съдружници в хедж фонда си, на Quantum инвестиционен фонд, Сорос забелязва, че лирата е извънредно достатъчно силна, за да остане в МОК, и залагайкия я на къса позиция я обръща в размер на $ 10 милиарда. Сорос в момента е с една сума от приблизително 19,0 милиарда щатски долара и се пенсионира.

Джон Полсън (1955-досега)

Похвален от някои, за изпълнение на "най-голямата търговия някога," Джон Полсън с богатството си през 2007 г. от късо съединение на пазара на недвижими имоти. Полсън основава Paulson & Co. през 1994 г. и е сравнително непознат на Wall Street - тоест, до финансовата криза, която започна през 2007 г. Предвиждайки балон на активите в недвижими имоти, фондове Полсън направи инвестиция от $ 15,000 милиарда през 2007 г., след като самият той прибра след това спретнато 3.7 милиарда щатски долара. Извлича печалбата изумително, докато световната икономика се разлюля, Полсън беше под силен контрол на федералното правителство на САЩ по това време. Днес, Полсън продължава да управлява Paulson & Co. и е на стойност приблизително $ 11,0 милиарда.

Линията на дъното

Джоунс, Сорос и Полсън всички имат едно общо нещо: техните най-изгодни и успешни сделки, идват от силно си задлъжняване довело ги до момента в които решението им е било: стратирането на търговия. Конфликтът на интереси е ясен. Търговците имат стимул за печалба възползвайки се от едина небалансираност на финансовите пазари, често за сметка на всеки друг участник на пазара. Освен това, техните действия са склонни да удължат и изострят първоначалния финансов дисбаланс, понякога до степен на пълна и обща пазарна неефективност. Ако те имат тази възможност? Е, това вече може да каже и е решение на законодателните органи.


 Varchev Traders
БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни