www.varchev.com

6 причини да купуваме на „бичия“ пазар.. или пък не?

Рейтинг:

12345
Loading...

"Изглежда, че този бичи пазар просто няма да се спре. Петък отбеляза 2,003 ден на търговия, от както ралито на фондовия пазар започна още през 2009 г., което го прави още по-дълго, отколкото на бичия пазар, който предхождаше катастрофата през 1929г.

И от изненадващата победа на Доналд Тръмп през Ноември, акциите са в неудържим подем заедно със S & P 500 повишен от тогава с  близо 10%.

S & P 500, Dow Jones Industrial Average, и NASDAQ всички наскоро удариха исторически върхове по едно и също време в продължение на пет поредни дни, което е най-дългата такава серия от 25 години насам.

Акциите не са спаднали дори с 1% от 11 Октомври, което е най-дългата такава серия от 2006г.

Нека да оценим някои от причините, посочени за това защо трябва да купуваме този бичи пазар.

  1. Инвеститорското доверие се покачва

Няма съмнение, че след изборите, инвеститорското и потребителското доверие се покачва. В действителност, доверието се е откъснало от реалната дейност в рамките на икономиката.

  1. Централните банки да продължат подкрепата си

Възстановяването на икономиката е слабо. Всъщност в момента се намираме в най-бавния средно годишен ръст в историята на САЩ. Но като се има предвид слабия брутен вътрешен продукт (БВП), най-ниската ставка на жилищна собственост, от 70-те години насам и голяма част от работната сила, вече не се брои ,S & P не е трябвало да се премести от неотдавнашната му негова малко над 600 пункта точка до сегашните си рекордни нива. Така ли е?

Разбира се, широкото разбиране сега е, че причината пазара да се е повишила значително над основната икономическа дейност може да се  обобщи само с две думи: количествено облекчаване.

Без интервенциите от централните банки, това не само щеше да бъде много вероятно, настоящият пазар да бъде на много по-ниска цена, но и че САЩ би вече щеше да преживя вторична рецесия.

  1. Trumponomics е лекарството за болестта.

Съвсем наскоро Barbara Kollmeyeг писа за MarketWatch за това как "Тръмп ралито" може да даде тласък на акциите. А именно:

"... Анализатори от Danske Bank вече са започнали да рисуват карта на това как ралито вдъхновено от избирането на президента Доналд Тръмп миналата есен може да се запалва отново ... с признаци, че Тръмп и неговата администрация, изглеждат готови да дадат тласък, с вкарване в ред на икономическите реформи."

  1. Това не е алтернатива

Възвращаемостта от облигации е ниска. Възвращаемостта от инвестициите е дори по-ниска. Затова единствения вариант за инвеститорите да постигнат добра възвращаемост е от акции.

Заради централните банки инвестирането в акции е толкова безопасно колкото в паричните пазари защото, те никога няма да позволят пазарите да се сринат.

  1. Пазара е евтин в сравнение с очакваните печалби.

Това е силен аргумент.

Анализатори на Уолстрийт в момента дават растящи оценки през следващите няколко години, по-специално поради потенциала за  намаляването на данъците.

  1. Не се вижда рецесия на хоризонта.

Да казваме, че няма да има рецесия е наивно. Рецесията е част от кръга на икономиката и е неизбежна.

Разбира се истинския проблем е, че медиите, Wall Street  никога не виждат рецесията преди тя да се случи.

От друга страна пазара евентуално ще обърне, защото винаги го прави. Без значение колко силно е ралито няма пазар, който да върви постоянно нагоре.

Евентуално обръщане е част от колелото на пазара. Затова обмислянето на портфейла внимателно е толкова важно и защото ако не продадем високо не можем да купим на дъното.

Реалността е такава, че пазарите са изключително уязвими на рязка корекция.

В момента, със самодоволство и оптимизъм в близост до рекордни нива, никой не вижда възможност за тежка пазарна корекция, Общата вяра е "няма балон" в активите и Федералния резерв държи всичко под контрол.

 


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни