www.varchev.com

Bank of America: Пазарът, какъвто го познаваме е мъртъв. Ето как да се предпазим

Рейтинг:

12345
Loading...

Според Bank of America Merrill Lynch, пазарът на акции такъв какъвто го познаваме е свършил, а инвеститорите трябва да започнат да гледат напред и да помислят как да се борят с предстоящия колапс.

От банката предлагат, "извратено" търговско предложение, което да помогне за борба с икономическата рецесия, която вероятно ще съпътства катастрофа на фондовата борса.

На този етап всички знаят, че продължаващият пазар на акции е най-дългият, но има и друго определение, което прави 9 1/2-годишния бичи пазар наистина уникален в сравнение с историята: неговата дефлационна природа.

Ако не сте запознати с понятието за дефлация, то се отнася до общия спад на цените на стоките и услугите. Тъй като то взаимодейства с пазара, Bank of America Merrill Lynch посочва, че акциите са се извисили до рекордно високи стойности, а брокерските комисионни са намалели от 80 млрд. до 30 млрд. долара от 2000 г. насам.

"Това е най-дефлационният бичи пазар за всички времена", пише в клиентска бележка Michael Hartnett, главен инвестиционен стратег на BAML.

Тази динамика може да се види в графиката по-долу, която показва крайната степен, до която дефлационните активи са надминали инфлационните си колеги през последното десетилетие.

В контекста на дефлационната група са включени държавни облигации, американски облигации с инвестиционен рейтинг, S&P500, американски потребителски акции, ръст на акциите и американски кредити с висока доходност.

В същото време инфлационната група съдържа стоки, ценни книжа, TIPS, акции на развитите пазари (извън САЩ и Канада), американски банки, ценни книжа и парични средства.

Но защо? Как в края на краищата най-дългия бичи пазар е търпял такава неестествена разлика?

BAML го приписва на това, което трите D: technological D isruption, aging D emographics, and excess D ebt.

За да направи пейзажа още по-лош, BAML твърди, че пазарът какъвто го познаваме, вече е приключил. Както казва Hartnett, "край на излишната ликвидност = край на излишъка от връщане". И тъй като паричното затягане от глобалните централни банки се очаква да изцеди ликвидността, възвръщаемостта няма да изостане.

Hartnett също подчертава факта, че ако премахнем американските технологии от уравнението, глобалните запаси всъщност са намалели със 7% за годината, а това едва ли е знак за процъфтяващ бичи пазар.

В най-вероятния случай, неизбежната катастрофа в глобалните цени на активите води до пълна икономическа рецесия - както често се е случвало в миналото - BAML предлага това, което нарича "перверзно" трейдинг предложение.

Банката казва, че трейдърите трябва да купуват инфлационните активи, които са били толкова справедливо избягвани по време на бичия пазар. Това конкретно означава суровини, акции на развитите пазарни извън САЩ и Канада, банкови акции и ценни книжа.

Като се има предвид тези препоръки, трябва да сте поне донякъде добре оборудвани, за да се борите с всяка рецесия. И дори да чувствате натиск, следвайки тези предложения, трябва най-малкото да ви спестят максималното ниво на болка.


 Trader Georgi Bozhidarov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни