www.varchev.com

Blockchain е новото решение на криптовалутите и блоковите вериги

Рейтинг:

12345
Loading...

Когато bitcoin навлезе в Интернет пространството през 2013 г. , беше най-горещата тема за разискване . Сега, три години по-късно, има нова вълна на вълнение, но този път настроенията са срещу виртуалната валута.

"Blockchain" - технология използвана за удостоверение и записване на транзакциите извършени чрез bitcoin- ще промени глобалната фискална система и вероятно останалите индустрии.

Повече от 40 банки ,включително Barclays и JP Morgan Chase са част от консорциума R3, който работи над начини за използване на blockchain за парични преводи, водене на записки и други функции. Nasdaq вече я използва - с помощта на  Chain.com за търговия на ценни книжа в частни фирми.  През януари, ASX подписа договор със създателя на блокираща верига Digital Asset Holdings. Докато blockchain печели нови потребители, online валутите със сигурност са имали своите възходи и падения. През април, Русия обяви, че планира да накаже потребителите си за криптовалута. Цената на т.нар " ether", нов вид виртуална валута, се срина след като хакери удариха фонд за рисков капитал, където виртуалната валута можеше да се търгува. Общността на Botcoin става все по-разделена относно софтуерни и управленски въпроси , водейки до редица привърженица да се откажат от ether. Цената на bitcoin се покачи в първата половина на 2016 в очакване на редуциране на доставките, но кражбата на bitcoin на стойност $65 милиона от базиранa във Хонг Конг стокова борса и значителният спад във цените, напомни за неяснотите около новият вид валута.

Виртуалните валути не са нещо ново - online геймъри ги използват от доста време, но развитието на сигурна виртуална валута без централен емитент, доста обърка обществото. Лицето и хората, под псевдонима на Сатоши Nakamoto, решиха належащи проблем със системата Bitcoin - как да се контролира неговото фалшифициране и постигнаха това без помощта на правителството. Те също успяха да се справят с проблема, за това как да спре потребителите да използват една и съща парична единица два пъти. Голямата идея беше Blockchain , да описва всяка една bitcoin сделка. В момента тя се поддържа от т,нар bitcoin "миньори" които потвърждават всяка транзакция, предотвратявайки нейното двойно използване. Темпът на създаване е ограничено, и никога няма да се издават повече от 21 милиона bitcoins.

От първият бум на bitcoin, постоянно има критики, които определят ръста й като балон и заявяват, че валутата не притежава реална стойност. Но различни предприемачи в областта споделят, че се изпуска най-същественото, а именно стойността й като доказателство за нов вид платежна система, която не разчита на намесата на трети лица като правителства, банки и компании за кредитни карти. Обещаващи приложения за Blockchain включват прехвърляне на пари в чужбина, подписване на договори, изчистването на сложни финансови транзакции и като среда за микро-плащания в развиващите се страни. Други са на мнение, че  blockchain е нищо повече от една нова система за данни. След като bitcoin общността става все по-разделена, други са останали по-песимистични.  Mike Hearn, бивш член на основния екип, който актуализира Bitcoin софтуера, заяви през 2013 г., че "най-добрият завършек" ще е Bitcoin  да стане част от пазарната ниша. През 2016г., той го нарече, като експеримент който се е провалил.

 


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни