www.varchev.com

Brexit bill и какви са вариантите пред UK

Рейтинг:

12345
Loading...

1. Soft/Hard Brexit - Понятията са много разтегливи, но главната разлика, е че Hard Brexit, Великобритания ще загуби достъпа си до единният пазар на EU.

2. Единен пазар - Това е район, където всеки член купува и продава стоки без данъчни натоварвания. Всички споделят единни правила за всички продукти и услуги. Но за да бъдат членки на този регион всички членове трябва да се подчиняват на 4 фундаментални правила за свобода - свободен трансфер на хора, стоки, услуги и капитал.

Страни могат да членуват в ЕС, без да бъдат членки на съюза. Такива са Норвегия и Исландия. По-известен като Норвежки модел на членство.

3.Норвежки модел - Норвегия има достъп до единния пазар, но е задължена да допринася за бюджета на съюза и приема юрисдикцията на Европейският Съд. От друга страна, UK, спори че страната плаща прекалено много на ЕС, а печалбите за страната са по-малки. Също така от острова не искат да приемат юрисдикцията на Европейският съд.

4.Митнически тарифи - Тарифите за внос, в която и да е страна в ЕС, от която и да е страна извън ЕС са уеднаквени, което прави транспорта от една до друга страна в ЕС значително по-лесен. Членовете на съюза нямат право да преговарят различни тарифи от приетите на съюза.

5. Турският модел - Турция е член на митническият съюз и като такъв няма право да преговаря различни митнически такси със страни извън съюза.

6.Швейцарският модел - Швейцария има споразумение за свободна търговия с ЕС и достъп до единния пазар, но изключва банковият сектор. Включва се в спонсорирането на някои проекти на ЕС и уважава свободното движение на хора.

7.Зона на свободна търговия - Великобритания се опитва да договори точно това. Създавайки зона за свободна търговия най-вероятно ще се наложи да има силен граничен контрол между Ирландия и Северна Ирландия.

8. Европейският съд - Всички неразбирателства по сделки между страните се разглеждат в съда като задължение на представителите на съда е да упражнят закона на ЕС да се упражни еднакво върху всеки член.

9. Brexit bill - Великобритания ще трябва да заплати такса за излизане на ЕС, което спорен парламентьорите на ЕС "таксата не е наказание". Парите ще се използват за проекти на ЕС, което вече са получили одобрение. Размера на "такса излизане" все още предстои да бъде уточнена, но началните искания са около 100 млрд. евро.

10. Протичането на Brexit - ЕС искат да дискутират обстоятелствата, според които UK ще напусне съюза и след това да преговарят за условията за търговия на UK, докато Великобритания искат да преговарят едновременно за двете неща.

Източник: Bloomberg Pro Terminal

Trader Bozhidar Arabadzhiev


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни