www.varchev.com

Goldman Sachs затвориха вътрешните си хедж фондове базирани в Лондон

Рейтинг:

12345
Loading...

Goldman Sachs спря вътрешния си хедж фонд в Лондон, като по този начин затвори една глава в историята си, която се класира като един от най-големите стартове към днешна дата.
Goldman Sachs Investment Partners започна през 2008 г. с активи на обща стойност $7 млрд, включително $2 млрд от собствените пари на Goldman. Но ефективността бе разпокъсана и преди няколко години банката започна да дърпа пари от фонда, за да се съобразят с изискванията на Закона Dodd-Frank от 2010г., част от което изисква големите банки да ограничат инвестициите си в хедж фондовете за дялово участие.
Около осем служители, базирани в Лондон бяха накарани да се преместят в световната централа на Goldman в Манхатън, или да си намерят нова работа.
Човек, запознат с разместването, което беше съобщено за пръв път от Reuters заяви, че е предизвикано от пенсионирането на Nick Advani, управляващ директор и ръководител на хедж фонда в Лондон.
Goldman потвърди, че разместването не е свързано с усилията на UK да води преговори за излизане от ЕС, което предизвика много компании за финансови услуги да преразгледат своя персонал в страната.
“Това е дискретно решение по причини, които са специфични за GSIP, един инвестиционен екип в Goldman Sachs си е такъв, и не трябва да се тълкува като нищо друго, освен това”, каза Goldman.
GSIP, които Goldman описва като мултидисциплинарен фонд, търсещ “асиметрична възможност риск-награда за постигане на приходи” стои в участък управление на инвестициите на банката. Това разделение е станало все по-важен фактор за крайния резултат на групата, тъй като приходите от търговия и инвестиционно банкиране са били ударени от колебания в цените на активите и хаотичната активност на клиентите.


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни