www.varchev.com

Jim Cramer: Защо банковите акции изостават

Рейтинг:

12345
Loading...

Банковите акции изостават на пазара в момент, в който трябва да набират скорост. За да разбере защо, Jim Cramer говори с Ed Ponsi, управляващ директор в Barchetta Capital Management.

Ponsi започна да сравнява S&P Select Financial SPDR ETF (XLF), водач във финансовия сектор - в червено, а SPDR S&P 500 ETF (SPY) - в зелено.

6e6ce474-4b01-11e7-96c0-d7f513c417a9

Тъй като в S&P има толкова много големи банкови акции, Ponsi казва, че би било доста необичайно финансовите компании да се отклоняват от останалата част от пазара по отношение на тяхното представяне, но точно това се случва в момента. S&P като цяло нараства, докато финансовия индекс - не.

Тези два индекса се отклониха драстично преди около три седмици на 15 май. От тогава S&P направи поредица от по-високи стойности, правейки нови върхове за всички времена, докато финансовия индекс има поредица от по-ниски дъна. Ponsi казва, че е възможно инвеститорите да продават своите банкови акции, за да наливат пари в по-добри сектори като софтуер, полупроводници и технологични титани като Amazon (AMZN) и Alphabet (GOOGL).

Част от това може да се ръководи и от технологичните акции. Индивидуалната графика на XLF, S&P Financial ETF показва един от най-негативните модели около себе си, страховитото формиране на главата и раменете.

gggg

Ponsi казва, че е време да бъдем предпазливи, но да не се паникьосваме. Финансовият ETF изглеждаше така, сякаш щеше да се разпадне на 13 април, точка А на тази таблица, но после се задържа. Същото нещо се случи отново на 18 май, точка Б. За пореден път XLF беше спасен от купувачите на спад в цените, които се възползваха от слабостта на широкия фондов пазар.

Докато финансовите компании като че ли не се вдигат много от силните позиции на фондовия пазар, със сигурност това им е попречило да рухнат. Просто погледнете тази диаграма на SPY - големия S&P 500 ETF.

spy_d

На 13 април, точка А, пазарът се снижи след кратък спад и след това изрева по-високо. На 18 май се случи същото. Ponsi смята, че това е спряло упадъка. За съжаление той казва, че силата на по-широкия пазар вероятно е единствената причина, поради която банковите акции все още не са се сринали.

В сърцевината на проблема с банките е това, което се случва с 10-годишните държавни ценни книжа на САЩ. Банките се справят по-добре, когато лихвените проценти са по-високи, така че следваща седмица очакванията са Федералния резерв да донесе добри новини. За жалост за финансовите компании цените на облигациите се покачват и по този начин доходността на облигациите се понижава. Това се случи и днес. Печалбата на 10-годишните облигации вече е почти толкова назад, колкото беше преди изборите, когато всички станаха много положително настроени и всичко започна да се подобрява.

Източник: Bloomberg Pro Terminal

Jr Trader Ivan Ivanov


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни