www.varchev.com

Michael Sincere - Защо спрях да използвам стопове

Рейтинг:

12345
Loading...

Michael Sincere, автор на книгата  "Understanding stocks, Understanding options"

За да управлявате риска си като трейдъри сте чували, че е най-добре да се използват стопове, но не бива да ги поставяте автоматично на всяка цена.
Вярвам, че ордерите за стопове предпазват позицията от прекомерни загуби или затварят печaлбата при достигане на определени нива. Когато е активиран стопа, акцията се продава на пазара на най-добрата възможна цена.
Най-добрата възможна цена? За съжаление това можа да бъде много подвеждащо.
При нормален пазар (ако изобщо съществува подобно нещо) стопа може да работи правилно. Купувате акция на 50$ и поставяте стоп на 47.50$, което лимитира загубите на 5%.

В реалността, по време на волатилен пазар, когато цената на акцията се понижи с гап (при важни новини, или при лъжливи туитове), вашият стоп се активира. Лошата новина е, че се активира на следващата възможна цена, която обаче може да е доста по-надолу от желания стоп.

С други думи, вашата акция вероятно ще се продаде на най-ниската цена, вместо да затвори загубата на 5%.

Друг проблем със стоп ордера е, че когато го поставите той се вижда ясно. Играта която някои маркет мейкъри правят (в момента се използват компютърни алгоритми) е „активиране на стоповете", когато акцията е разпродавана и се стигне до активирането на голям брой стопове или до ниво, на което има поставени множество ордери (обикновено около добре известни нива на подкрепа и съпротива). След като акцията достигне ниските нива, тя се оттласва и поскъпва значително.

Проблемът със стоповете е, че сте дали контрола си по продажбата на акцията на компютър. По време на волатилен пазар това може да ви коства доста пари.

Все още вярвам във стоповете, но не тези, които поставяме автоматично. Вместо да използвате автоматичен стоп, възможно е да си направите сигнал, който да ви подсеща при достигането на определено ниво. Например, ако купя АБВ акция на цена 20$, вероятно ще поставя аларма ако цената достигне 19$ (5% загуба), а също и на ниво 25$ (25% печалба).

Ако се включи алармата за 19$, аз получавам мейл и смс. Следващото, което правя е да включа платформата си и да реша какви действия да предприема. Повечето пъти ще реша да продам акцията, но всичко зависи и от пазарните условия. Ако цената достигне 25$ и се задейства алармата за това ниво, възможностите са две - продавам акцията на печалба или слагам нова аларма за други нива.

Най-важната причина е, че аз контролирам поръчките си за продажби. Технологиите направиха алармите много по-точни, отколкото бяха преди. Първо, заради мобилните устройства, вие сте уведомен веднага, след като се задейства алармата. Второ - може да вземете мерки веднага, като влезете в платформата и да реагирате на пазарните условия. Преди интернет трябваше да тичате до телефона, за да се обадите на брокера си. (По време на краха на пазара през 1987 г. телефонните линии блокирали заради многото обаждания за продажби на акции. Преди брокерите да успеят да сложат поръчките на клиентите си - цената се сринала).
Заключение: Стоповете все още може да се използват, ако нямата възможност да влезете в акаунта си веднага, след като получите сигнала от алармата си. От друга страна, ако не сте дисциплиниран и игнорирате важните нива (надявайки се, че акцията все някой ден ще поскъпне), автоматичните стопове са по-добрата алтернатива.


 Varchev Traders
БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни