www.varchev.com

Mnuchin вини high - speed трейдинга за волатилността на пазарите

Рейтинг:

12345
Loading...

Американският финансов министър Steven Mnuchin обвинява високо - скоростната търговия за високите нива на волатилност, която наблюдаваме на фондовите пазари. Той добави, че възнамерява да стартира преразглеждане на пазарната структура.

"През дълъг период от време, пазарите реагират на различни икономически компоненти, но един нормален трейдинг ден сега преминава в рейндж от 500 пункта. Това се дължи на пазарната структура и е нещо, към което ще насочим нашето внимание." - каза Mncuchin в свое интервю пред Bloomberg.

Той отказа да коментира други възможни причини за пазарните разпродавания, споделяйки, че той не би искал да прави коментари за икономиката преди официалната среща на FED. Mnuchin заяви, че ще отправи молба към Financial Stability Oversight Council да разгледат доскорошната пазарна волатилност. Макар и отсъждайки рано за основната причина зад волатилността, той все пак ще изчака официалното изявление на комисията. "Мисля, че комбинацията от HFT и неспазването на Volcker Rule е причината за пазарната волатилност."

Несъмнено обаче, че американските акции претърпяват значителни флуктуации по време на мандата на Donald Trump, в момент на негативни коментари към FED и продължаващия търговски спор между САЩ и Китай, както и в период на възможно спиране на работата на правителството. Но все пак, възходът на високо - честотните трейдъри беше преди десетилетие, а правилото на Volcker е актуално от 2013 г. Тази година станахме свидетели на агресивни движения при индексите. В сравнение, 2017 г. е била най-спокойната от 1990 г. насам, според  данните от CBOE Volatility Index.

Изказването на Mnuchin беше достатъчно да повлече акциите от сектора надолу, включително и тези на Virtu Financial Inc, които затвориха с 4.4% надолу. Спадове отразиха и Intercontinental Exchange, Nasdaq и CME.

Volcker Rule

The Volcker Rule, носещо името на един от предишните председатели на FED, Paul Volcker, е една от най-значителните и спорни наредби в отговор на кризата от 2008 г. Според наредбата се забранява на банките да използват собствения си капитал за спекулативни позиции на пазарите и се налага ограничение те да инвестират в хедж фондове и частни акционерски дружества.

Но Wall Street вече достатъчно дълго време се противи на тази наредба. Според пазарните участници, тя е ненужна и прекалено сложна и е почти невъзможно придържането към нея, най-вече това банките да се ограничават да изпълняват сделки от името на своите клиенти. В частност на тези притеснения от FED и други регулатори работят по подобрения на оригиналния вариант на правилото на Volcker.

В последните десет години въпроса с HF трейдърите се е видоизменили от прикрит проблем за пазарната структура от силно дискутиран проблем затова дали един трейдър "въоръжен" с компютър и с набор от алгоритми може да предизвика силна волатилност.

High - frequency trading

Когато регулаторите предприеха мерки на затягане върху HFT, срещнаха силна съпротива от страна на сектора. През 2014 г. за първи път е стартирано сериозно разследване върху high - frequency trading-а от тогавашния председател на SEC, Mary Jo White, която преди да предаде поста през 2016 г., призна, че се е оказало доста трудно намирането на решение за проблема с високо - честотната търговия. Основният регулатор на Wall Street все още не е създал значителна рамка от правила, която напрактика да обхване този тип търговия. Причината от SEC все още да нямат прогрес е твърдението, че те по-скоро биха навредили с такава промяна в едни високо - технологични пазари отколкото да допринесат с добро.

Източник: Bloomberg Finance L.P.

Снимка: Twitter


 Trader Martin Nikolov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни