www.varchev.com

OPEC+ ще имат нова среща на 18 май

Рейтинг:

12345
Loading...

Основната тема на разговор: Иран.

Големият въпрос, който изниква на дневен ред е дали след санкциите на САЩ ще се наложи на Русия и Саудитска Арабия да засилят производството. Спекулира се, че ще трябва да предприемат този ход за да запълнят празнината оставена от Иран, за да се изпълни производствената квота. Това ще е основната тема на срещата на OPEC+ на 18 май в Джеда.

Геополитическата обстановка в момента обаче може да усложни нещата. Всяка промяна в настоящите условия по добива ще трябва да се вземе под внимание за да не се стигне до допълнителна ескалация и на без това обтегнатите отношения.

Иран остава основният проблем "на три фронта". Първо, САЩ ще очаква от Саудитска Арабия да покрият липсата на ирански петрол. Това ще покачи напрежението върху членовете на OPEC+ да се съгласят на следващата голяма среща през юни.

Второ, все още не е ясно какво количество ирански петрол ще бъде премахнато от пазара заради санкциите на САЩ. Китай изглежда държат да търгуват петрол с Иран, така че става доста трудно да се прецени предстоящия недостиг. Ще е трудно на членовете на OPEC+ да се съгласят за покриването на каквото и да е количество.

На трето място, всяко решение да се "замени" иранския петрол ще бъде посрещнато със силна съпротива от Иран. Със сигурност от Техеран няма да са съгласни да губят пазарен дял, най-вече в такъв критичен момент. Това допълнително ще хвърли сянка върху единността на OPEC+ за следващата среща през юни.

Очакваме срещата да е "бурна", като ще последва несъмнено висока волатилност на петролните пазари. OPEC+ тръгва по сложен път, по който трябва да изяснят каква ще е петролната им политика до края на годината.


 Trader Martin Nikolov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни