www.varchev.com

Robert Shiller - "Trump Rally" e застрашено

Рейтинг:

12345
Loading...

Последния път когато Shiller чул инвеститори да приказват така през 2000 г. нещата не завършили добре за биковете.

През това време трейдърите били обзети от идеята за нова ера, за технологична трансформация;Интернет преобразило лицето на Американския бизнес модел и традиционните фактори които инвеститорите използвали да оценят пазарите били невалидни. Днес, това което променя отново правилата на играта е политиката - Donald Trump и неговите планове за намаление на регулацията, данъчна реформа и финансова инжекция в размер на Трилиони долари за инфраструктура.

Shiller е известен с това че предсказал балона на дот ком/интернет компаниите и балона на имотните ипотеки, и той казва че и двете ери са били революционни. " Този път се появи голям лидер, идеята е различна"

Той все още не може да разбере защо инвеститорите са се фиксирали към позитивното и продължават да купуват акции, докато същите големи рискове съществуват и за понижение и има обстоятелства при които Trump да не успее. След неговите обещания за про-бизнес като телевизионна звезда, нестандартна външна политика и случаен стил на управление е внесъл само несигурност в политиката на страната - И това е едно от нещата които инвеститорите би трябвало да мразят най-много.

Графиките по-долу които показват това не пригодно поведение на инвеститорите, обикалят питовете за търговия. "Най-неблагоприятната графика която ние сме виждали" - казва от Societe Generale, която показва Индекса на глобалната икономика с повишена стойност на несигурност, като разрушава своята историческа корелация с кредит спредовете, които са намалели през последните месеци и други фактори показващи страха на инвеститорите.  VIX индекса, с намаление от 30% откакто Trump стана Президент.

800x-1

Вероятно най-простият отговор е че цените на акциите нямат нищо общо с Президента, а просто с подобренията в икономически план и по-добрите корпоративни печалби. С безработица под 5% и с прогноза че индекса на S&P  ще достигне отново нови рекордни нива, това като ли че не трябва да учудва никого.

Но има и други фактори тук които поддържат пазарите освен само числата. От BofA Merrill казват че, анализаторите които предвещаваха негативните настроения, толкова объркаха и сбъркаха с прогнозите си за Европа и ипотечните кредити, през 2010, за САЩ и тавана за кредитите там през 2011 и Brexit през 2016, че инвеститорите вече не им вярват и не ги слушат. Дори когато мечките са прави, там се намесват Централните Банки и спасяват ситуацията, когато пазарите падат.

Hersh Shefrin, финансов професор казва че инвеститорите имат много тесен поглед, като в тунел. Но Shiller казва че когато има толкова ентусиазъм и пазарите са нагоре е трудно да вземеш участие, независимо какво ще последва след това и аз съм също изпаднах в тази ситуация и беше трудно да се овладея.

Shiller не е напълно убеден дали това е тавана на пазарите, а и ненавижда да прави кратко срочни прогнози.  Въпреки полезното време когато излезе неговата книга "Ирационални Свръх-очаквания" през 2000 г. когато балона на интернет компаниите се спука, инвеститорите които държаха своите инвестиции и през тази година направиха печалби около 8%,но тези които са започнали да инвестират в тази година изгубиха. Индекса на S&P падна с 49% от върха с през Март 2000 до дъното си през Октомври 2002 г. Индекса вече е с повишение от 6% само за тази година.

Shiller сега би казал, да не се продължава да се отварят нови позиции тук в САЩ, но да се потърсят по-добри места за инвестиции в други икономики. Докато акциите са 30% по-ниски сравнени с акциите през 2000 г. то те са толкова скъпи както акциите през 1929, когато пазарите силно паднаха.

Пазарите са доста надценени.

Източник: Bloomberg


 


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни