www.varchev.com

SEC разследват все повече Crypto компании, но повечето съдебни искове остават нерешени

Рейтинг:

12345
Loading...

Въпреки колективните усилия на държавните и щатските регулаторни власти, които разглеждат повече от достатъчно обвинения и искове срещу ICO компании за последните две години, са събрали само незначителната сума от $36 милиона.

Общо американските регулатори са повдигнали поне 90 обвинителни акта свързани с дигиталните валути и са обвинили конкретните виновни лица в 70% от случаите. От SEC също са започнали и десетки разследвания срещу различни крипто схеми, много от които продължават и в момента.

За тази година според годишния доклад на SEC за активността, са задействани разследвания срещу поне 30 ICO компании. За 2017 г. те са били само 4 на брой. В допълнение, топ регулатора на САЩ е поискал от повечето крипто компании да регистрират своите тоукъни като ценни книжа.

Но въпреки огромните усилия на регулатора, SEC са върнали само $40 милиона на ощетените инвеститори. Това като цяло може да се обясни с факта, че доста от разследванията протичат и в момента.

SEC трябва да определи една активност за съмнителна схема, напълно криминална и измамна. Докато стане това обаче, ако изобщо стане, обикновено позволяват на съответния бизнес да продължава да оперира (дори и след нанесена санкция) и да генерира приходи, което не е необичайно в повечето случаи.

Според проучване обаче, повече от $1 милиард са били налети в ICO схеми, където от SEC размахват червения флаг и сигнализират, въпреки трудния момент с идентифицирането кои от тези схеми ще оцелеят.

Някои от тези случаи имат специален статус и им се обръща по-голямо внимание. Случаи като този срещу смаопровъзгласилата се за първата децентрализирана банка в света - AriseBank, Titanium Blockchain Infrastructure Services, която е набрала повече от $21 милиона от хиляди инвеститори от САЩ и в чужбина. И най-скорошния случай: Riot Blockhain (NASDAQ:RIOT). Бивша био - тех компания, която изпита рядкото щастие цената на акциите им да се вдигне до небесата, след като от компанията обявиха,че са се ориентирали към крипто.

Наскоро, агенцията се произнесе, че ще забави решението су дали одобрява или не подкрепя създаването на първия в света Bitcoin exchange - traded fund.

Източник: Finance Magnates


 Trader Martin Nikolov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни