www.varchev.com

S&P 500 - БИЧИ ПАЗАРА НАБЛИЖАВА СВОЯТА 8-ма Година

Рейтинг:

12345
Loading...

Акции имаха период на затишие пред буря, през това лято но се усещаше напрежението на пазара. На 9 Септември, пазара се раздвижи и тръгна силно и стръмно надолу. Такива епизоди почват да стават все по-чести като има силни смени на волатилност.  Това е почти 8 годишен бичи пазар и започва да се чувства напрежение, той е втори по дълго време траене.  Това не би трябвало да е изненада за никого тъй като Централните банки печатат безплатни пари и тези средства се инвестират, акциите поскъпват повече от колкото трябва и пазарния ритъм е нарушен. Също така има фондове които използват и роботизирани стратегии за търговия и използват волатилността за сигнали за трейд.

Като погледнем към всичките глобални икономики трудно е да се намерят новини или дейности които да стимулират ръст на икономиките, а се виждат много фактори които могат да се окажат на пътя на ръстта и да пречат на икономиките. Когато има кризисна ситуация, винаги Централните банки стъпват за да успокоят пазарите.  Има Психологическия ефект върху индивидуалните инвеститори и те извадиха около $7Млрд от фондовете на Щатите, от както започна този бичи пазар през 2009. Все по-малко малки инвеститори се включиха в този бичи пазар.

Една Финансова институция разгледа примери в които е имало бързи смени на настроения на Щатския пазар на акции и преброи всичките случаи в които волатилността при S&P 500 бързо се покачва от под 10 до над 20 само за 6 седмици. На тази основа спокойствието е били нарушено 5 пъти само за през 2014, което е толкова за изминатите предходни 20 г. Период който обхваща време с два мечи пазара.

След бързия срив на пазарите по-рано този месец, който е от части причинен от Японската Централна банка и нейния нов подход към парични стимули. Това беше последвано от Европейската Централна банка, също които оставиха лихвите без промени, накрая избута индекса S&P от тесния трейдинг рейндж, и той падна с 2,5% на 9 Септември и това избута Волатилноста на CBOE нагоре с 40%.  Индекса VIX скочи с 14% и фючърсите на S&P които изтичат през Декември спаднаха с 0,5%. Отново Това се случи само два месеца след като Великобритания гласува за излизане от ЕС. Отново след като Китай изкуствено намали цената на своята валута и VIX индекса скочи с 113%.

След вота в U.K - Brexit, двете икономики на Великобритания и ЕС подсказаха че ще разхлабят тяхната парична политика, S&P индекса падна с 5,3% за два дена, и след това да се качи отново до предните си върхове само за 4 дена. Конструктивно е Централните банки да се включват и успокояват пазарите при стрес, но сегашната ситуация е вече в бичи пазар и експанзия, но инвеститорите бързо реагират и страха надделява. Реагира се по-бързо и значително на икономически данни и гео-политически събития и това се трансформира в повече волатилност.

Тези близки във времето шокове на пазарите и силната волатилност се анализират от някои инвеститори, като дело на нов тип фондове, за покупки и продажби базирани на тенденцията на пазарната волатилност. Мениджърите на тези количествени фондове обикновено разпродават големи количества на акции, обикновено през фючърси на индекси в момента на разпродажбите и така те сменят ниската волатилност с висока, и я усилват. Волатилноста се сменя бързо а не с години. Въпреки способността и добрите намерения на Централните банки, волатилността се покачва поради несигурността от действията на ФЕД и Изборите на Президент. Икономиката все още трябва да покаже достатъчно сила, а досегашните стойности са само с ръст от 1,8% на тримесечие от 2009 насам.  Дори и тези стойности може да не се постигнат до края на тази година, тъй като някои икономисти смята че БВП ще бъде 1,5% за това тримесечие и 1,8% само за последните 3 месеца от годината.  Този слаб ръст с времето почва да се отразява на корпоративните доходи тъй като техните опции за намаляване на разходите, с продажбите без промяна свършват и се изчерпват. Доходите на фирмите в S&P 500 индекса може да спаднат отново за 6-то тримесечие подред. Прогнозираните доходи са доста високи и индекса се търгува на високи стойности. Има още сила този бичи пазар, но настроенията започват да се обръщат в меча територия, и при първата новина, причина или събитие която е лоша, може да обърне пазарите.


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни