www.varchev.com

Top FX сделките на Goldman Sachs за 2019! (но...)

Market Overview VAT

Рейтинг:

12345
Loading...

Goldman Sachs разкриха своите най-горещи FX идеи за предстоящата година

О, да, голямото "но".. Готови ли сте за 2019? Top сделките за 2018 на GS се оказаха катастрофален провал

Review на сделките на Goldman за 2018

Годината все още не е приключила, но повечето сделки на GS са. Миналият Ноември, фирмата публикува своите най-добри трейдинг идеи за годината и нека просто да кажем, че са объркали някои неща.

Нека разгледаме как са се справили

1) Short на 10-year notes

Трябваше да спрат след номер 1. Тази идея дойде на 16 Ноември, когато доходността на 10-годишните ДЦК беше на 2.34%. Днес тя е 3.06%. Приключени при фючърсен контракт за следващия месец, тази сделка щеше да нетира 5% при падението до 118-20 от 124-30. Беше популярна идея тогава, остава популярна и днес и доказва, че понякога простите идеи са най-добрите. Резултат: +5%

2) Long EUR/JPY

EUR/JPY се търгуваше на 133.40 когато беше препоръчана, но те book-наха сделката на 132.00. Във всеки случай, таргета беше 140 и нещата започнаха добре, като двойката достигна 137.50 през Февруари преди да им вземе стопа на 130 на 1 Март и да се срине до 124.87 през Май. Резултат: -1.4% - поне имаха къс стоп

3) Long MSCI Emerging Markets Index

Тази ме издразни. Goldman прогнозираха, че индекса ще се покачи с 15% тази година. Нещата започнаха добре и той беше с 13.75% повишение през Януари. Те направиха сделката на 1125 и рискуваха 8%, което означава, че стопа им е бил на 1035. Stop out. Обаче по някое време, те преместиха стопа на 1000. Това също беше stopped out, когато индекса удари 998.67 по-рано този месец. Понижението обаче беше кратко и индекса изплува обратно на 1037, a Goldman претендират, че са били stopped out втори път с 11.1% загуба в сделка, която разби кардиналните правила за местенето на стоповете.

4) Long на Euro Area 5-year/5-year forward inflation

Това не може да се каже, че е сделка, към която retail инвеститорите ще имат голям интерес и нямаме точните параметри на трейда. Но предполагаме, че е 5y5y swap rate. Беше на 1.67% по време на сделката, покачи се до 1.77% и сега отново е на 1.69%. Таргета беше 2.0% и стопа на 1.5%, т.е. все още е в рейнджа. Общо взето, тази сделка е замразени парични средства за годината.

5) Long emerging markets, USD-деноминирани бондове срещу US high-yield corporate bonds

Понякога това, че търгуваме двойки може да ни спаси от това да бъдем тотално погрешни. А понякога заради този факт сме два пъти повече в грешка. JPMorgan core EM Global Bond Index е със 7.1% понижение за годината, докато Barclays US high yield Index е 3.4% нагоре.

6) Long на равно претеглена кошница от Индийски Рупии, Индонезийски Рупия и Южнокорейски Вон срещу кошница от Сингапурски Долар и Японска Йена

Ще оставя това тук..

Spot Returns

Имаше 4% позитив от тази сделка, но далеч не беше достатъчно да покрие тези загуби.

7) Long на претеглена от волатилност кошница от Бразилски Реал, Колумбийско Песо срещу шорт на Щатския долар

Не съм сигурен как са претеглили волатилността, но това няма значение, защото Бразилският Реал беше смазан. Поне избегнаха Аржентинското Песо..

Spot Returns 2.0

Основната идея тук беше, че индустриалните метали ще се покачат, но те паднаха с около 8%.

Има доста ирония тук. През 2017, сделката на Goldman беше за силен долар, но бяха stop out през Април тази година. Този път бяха шорт на зелените пари, а те се представиха по-добре от всички други валути, с изключение на Швейцарският Франк.

Нормално, основния урок тук е, "бъди прав", но има 3 други извода, които може да си извадим

1) Трудно е да се предвиди цяла година. 6/7 сделки са на червено, без промяна или stopped out. Обаче, в началото всички бяха печеливши. Ако това бяха "7 сделки за следващите 3 месеца", те щяха да спечелят от всяка една от тях. Прогнозите са трудни и стават все по-трудни, колкото по-напред в бъдещето гледате.

2) Никой не знае нищо. Това е нещо, което говоря от много време насам. Част от човешката природа е да си прави авторитет, когато времената са несигурни. Goldman Sachs е финансов авторитет и хората с тези идеи са високо платени, но добрите идеи рядко идват от авторитети, особено ако са на групи.

3) Дръжте нещата прости

Някои от тези идеи бяха по-добри от тяхното изпълнение във времето. Най-добрата сделка беше шорт на бондовете, заради повишенията на лихвите от Fed. Това беше и най-простата идея.

А ако просто бяха купили FANG..
Facebook -7.5%
Amazon +71%
Apple +28%
Netflix +87%
Google +16%

Възвръщаемост на FANG: +38.9% Това добре си го показва.. атакувайте тренда.

И сега идеите на Goldman за следващата година ... ако някой изобщо иска да ги прочете вече:

Short KRW vs top-6 currencies in GS trade-weighted basket
Short EUR/SEK (target 9.60, stop loss at 10.60 )
Short USD/CAD (target 1.27, 1.35 stop loss )
Long PHP vs. top-7 currencies in GS trade-weighted basket
Long SGD/THB


 Trader Aleksandar Kumanov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни