www.varchev.com

Trading day in one post 03.10.2016

Рейтинг:

12345
Loading...

Азиатските пазари се търгуваха предимно с повишения, но не всички пазари бяха отворени за търговия днес. Проблемите на Deutsche Bank създадоха негативизъм на фондовите пазари и инвеститорите са много предпазливи. Но, новината че скоро ще има крайно решение между Щатите и Deutsche Bank, вмъкна позитивизъм през Азиатската сесия. Тази седмица очакваме Non-farm Payrolls в Петък. Ако данните са по-добри, шансовете ще се увеличат че ФЕД може да повишат лихвите през Декември, както направиха миналата година.

В Япония Nikkei 225 се повиши с 1,15%, в Австралия ASX200 отчете повишение с 0,85%, в Хонконг Hang Seng се търгуваше с 1,24% по-високо. Китай Shanghai Composite се повиши с 0,23%.

Йената отслабна, благодарение на смесените данни за Индекса на Големите корпоративни компании и компании в сферата на услугите. Индекса PMI излезе с стойност от 50,4. Тенденцията при инфлацията не се подобрява, което предполага да очакваме по- големи стимули от BoJ.

През азиатските часове цената на петрола се понижи леко, търгувайки се на $47,93 за барел. Рапорти че Иран, не иска да се съгласява с намаление на производството и след слухове за рекордно запасяване от страна на Китай от миналата седмица може да понижат отново цената до предните дъна. Това ще бъде негативно за индексите които са на съпротива и формират трети по-нисък връх.

Златото отчете спад до цени от $1314, като това се дължи най- вече на по-силния долар и спекулации за промяна на лихвите в САЩ.

Днес икономическият календар е доста богат на данни:

10:15 - Швейцария - Продажби на дребно
10:30 - Швейцария - Индекс на производството
10:50 - Франция - Индекс на производството
10:55 - Германия - Индекс на производството
11:00 - Евро Зона - Индекс на производството
11:30 - Великобритания - Отчет на BOE за паричната политика
11:30 - Великобритания - Индекс на производството
16:30 - Канада - Индекс на производството
16:45 - САЩ - Индекс на производството
17:00 - САЩ - Разходи за Строителство
17:00 - САЩ - ISM индекс на производството

Вниманието на инвеститорите ще бъде насочено най- вече към данните от Германия и Евро Зоната, Великобритания и Канада за PMI, и ISM на САЩ.

Настроенията на пазара на акции се обърнаха,  с повишението в цената на петрола след съгласието от членките на OPEC за замразяване на производството.

USD: Доларовия индекс е на подкрепа и има възможност за лонг. За сега оставаме къси  на EURUSD, като за нови позиции там е добре да изчакваме price action сигнал за вероятно понижение.

GBP: Паунда остава под напрежение и с по-силния долар оставаме шорт на GBP/USD.

AUD;NZD: Кивито и австралиеца вероятно ще бъдат подложени на натиск от промяната в сентимента на пазара към risk off. Можем да търсим къси позиции на AUDUSD, AUDJPY и NZDUSD.

JPY: Йената отслабна по време на Азиатската сесия. Но това може да не се задържи и отново да поскъпне. Засилването на несигурността на пазара е много вероятно да доведе до нови покупки при JPY и повишения. Можем да се позиционираме с къси позиции най- вече на GBPJPY и EUR/JPY

CAD: Канадския долар беше много силен поради повишение на цената на петрола, но Иран вече изказва несъгласие с OPEC. Също така Министър Председателят на Канада изяви че страната подготвя $91,4Млрд стимули за икономиката. Така че с несигурността дали сделката на OPEC ще се задържи и стимулите на Канада, може да има негативно влияние върху CAD.


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни