www.varchev.com

Trading day in one post 1.11.2016

Рейтинг:

12345
Loading...

Повечето Азиатските пазари се търгуваха надолу, поради решенията за лихвите на RBA и BOJ и спада на цената на петрола. Фючърсите на Американските индекси се търгуваха в много тесни граници без почти никакви движения и са на нива на затваряне.

ASX отчете понижение -0.59%, като това беше предизвикано от енергийния подиндекс с -0.92% и финансовия подиндекс -0,78%. Японският Nikkei е с -0.15 % понижение. Банката на Япония остави лихвите без промяна. По-важното от изявлението е че прогнозите за повишение на инфлацията може да се очаква към втората половина на 2018. Китайските пазари също са с понижение. Shanghai composite е с 0.26 % нагоре, а Shenzhen composite с 0.41%. Hang Seng е с 1.35% повишение. Корейският Kospi е с -0.14 % понижение.

Фючърсите на петрола продължават да спадат и се търгува на $47,00 за барел, както и на Натуралната Газ.

Календар за Европейската и Американската Сесия днес 1 Ноември, 2016

10:15 - Швейцария - Продажби на дребно
10:30 - Швейцария - Индекс на покупки за производство
11:30 - Великобритания - Индекс на Производството
14:30 - Канада - БВП
14:55 - САЩ - Червената Книга
15:30 - Канада - Индекс на производството от RBC
15:45 - САЩ - Индекс на производството
16:00 - САЩ - Строителни покупки
16:00 - САЩ - Работни места в производството от ISM
16:00 - САЩ - Индекс на производството от ISM
16:00 - САЩ - Цени на производството от ISM
Без точен час - Нова Зеландия - Глобална търговия с млечни стоки
16:30 - САЩ - Приходи от сектора на услугите в Dallas ФЕД
18:00 - Канада - Реч на Gov Poloz
18:30 - Швейцария - Реч от Thomas Jordan - Председател на SNB
22:00 - САЩ - Продажби на Автомобили
23:45 - Нова Зеландия - Процентна промяна на безработица
23:45 - Нова Зеландия - Разходи по безработица
23:00 - Нова Зеландия - Процент на участие в работна сила

CAD - Канадския долар остава слаб, не само заради нагласата на Централната Банка, че ще предприеме стимулиране на икономиката. Без да намалява лихвения процент, но с инжектиране на парични средства в икономиката. Цената на петрола спадна от близо $51 за барел на сегашното ниво от $47. Остава негативни към тази валута. AUD/CAD лонг.

USD - Щатският долар започна да коригира от началото на тази седмица и продължава да бъде сравнително слаб срещу другите валути, но без особено големи движения. Пазарите са на мнение че повишение на лихвите през Декември е с 69%. Това е силно положително за USD. Трябва да имаме в предвид че предстоят президентски избори и е възможно да видим корекции и волатилност при долара и всички кросове.

GBP - Ако информацията,че президента на BoE M.Carney ще подаде оставка до 2018г. ще повлияе негативно на GBP. Страховете след Brexit не само не отслабват, но дори се засилват. Паунда остава най-слабата валута на пазара като можем да използваме всяка по-значима корекция за да продадем GBP.

JPY - BOJ остави лихвите без намаление и допълнителни стимули за икономиката. Йената отслабна срещу всичките си кросове. За момента е по-разумно да изчакаме за да видим до къде ще продължи корекцията на JPY и дали тази корекция няма да се превърне в нов низходящ тренд за JPY. С по-силния долар и индексите под натиск ще подкрепи и йената.

EUR - Общата валута остава сравнително стабилна, но възхода на двойката нагоре остава съмнителен. Единствено може да се купува срещу най-слабите валути като Канадския долар и паунда. EUR/GBP и EUR/CAD лонг.


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни