www.varchev.com

Trading Day in one post 21.06.2017

Рейтинг:

12345
Loading...

Азиатските пазари се търгуват с понижение, следвайки спада на Wall Street.

The Nikkei 225 отбеляза спад от 0.45% и Kospi спадна с 0.61%.

Австралийският ASX 200 се понижи с 1.36%.

The Hang Seng Index спадна с 0.55%, The Shanghai Composite поскъпна с 0.15%, а Shenzhen Composite се повиши с 0.05%.

На петролния пазар Brent crude спадна с 0.24% до $45,91 за барел, а U.S. WTI crude се понижи с 0.16%, за да се търгува на цена около $43,44, поради опасения, че намаляването на продукцията не би било достатъчно, за да се ребалансира пренаситеният пазар.

Икономически календар за Европейската и Американската борсови сесии 21.06.2017

09:30 – Япония – Реч на управителя на BoJ Haruhiko Kuroda

14:00 – Великобритания – Реч на Andy Haldane от BoE

17:00 – САЩ – Продажби на жилища

17:30 – САЩ – Петролни запаси

USD – Доларът отбеляза ръст след положителните коментари от страна на FED относно монетарната политика на страната. Валутата се търгува с повишение спрямо паунда на нива около 1.2632, спрямо еврото на 1.1135 и спрямо CAD на нива около 1.3273. Спрямо йената обаче, доларът бележи спад поради глобалната и икономическа несигурност. Йената поскъпва след опита за атентат в Брюксел и неяснотата около преговорите на Великобритания по Brexit.

GBP – Паундът се търгува с понижение. Коментарите на Mark Carnеy, че скоро няма да има повишение на лихвените равнища повлияха негативно на валутата. Несигурността около процеса по Brexit също оказва негативно влияние върху GBP. Оставаме предпазливи към паунда, като ще следим за яснота относно преговорите по процедурата за напускане на Великобритания на ЕС.

CAD – Канадският долар се търгува с повишение въпреки краха на цената на петрола. Причината за това е коментарите от страна на BoC за увеличение на лихвения процент през тази година. Оставаме предпазливи към CAD, защото спекулации относно това, че увеличение на лихвената ставка няма да има, може много бързо да изпрати CAD в негативна територия.

JPY - Йената се търгува с повишение поради геополитическата несигурност в момента. Опитът са атентат в Брюксел и несигурността около Brexit са два от ключовите фактора за повишението в цената на валутата. Последният доклад за монетарната политика показва, че очакванията са износът да се повиши, което също влияе положително на валутата. Оставаме лонг на JPY, докато не получим яснота около това как смята да действа Великобритания по време на преговорите.

Junior Trader Stefan Panteleev


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни