www.varchev.com

Trading Day in one post 22.06.2017

Рейтинг:

12345
Loading...

Абсолютно всички Азиатски пазари се търгуваха с повишения днес, игнорирайки по-слабата сесия на Wall Street.

The Nikkei 225 отбеляза ръст от 0.16% и Kospi с 0.30%. Австралийският ASX 200 се повиши с 0.80%. The Hang Seng Index се търгуваше нагоре с 0.62%, The Shanghai Composite поскъпна с 0.76%.

Цената на петрола отново беше по натиск, след като достигна $41,08, поради опасения, че глобалният пазар не изразходва натрупаните запази с толкова бързи темпове с какви ОПЕК очакваше. САЩ и другите страни производители извън организацията продължават да произвеждат черното злато с рекордни темпове и това пренасища пазара. Също така пазара на петрол отчете факта че вероятно Принц Mohammed от Саудитска Арабия ще бъде следващият монарх на страната и неговата политика се очаква да бъде много по-директна и агресивна.

Икономически календар за Европейската и Американската борсови сесии 22.06.2017

09:00 Швейцария - Търговски Баланс
11:00 Европа - Икономически Бюлетин от ЕБЦ
13:00 Великобритания - Индустриални поръчки от CBI
15:30 САЩ - Нови молби от безработни
15:30 Канада - Продажби на дребно
16:00 САЩ - Ценови индекс на жилищата
16:45 САЩ - Потребителско доверие на Bloomberg
17:00 САЩ - Реч на Powell, член на FOMC
17:00 Европа - Потребителско Доверие
18:00 САЩ - Производствен индекс на KC Fed

USD – Доларът отново се понижи през всички търговски сесии днес, поради редица причини, от по-силното Евро, решението на RBNZ да остави лихвите без промяна и по-стабилната цена на златото. Продължаваме на наблюдаваме долара и да търсим ясни сигнали за вход лонг, но това може да отнеме още известно време.

GBP – Волатилността при паунда се повиши най-много от всички други Г-7 валути.  Наблюдават се силни импулси в позитивна посока и след това спад. Говорител от Правителството изказа мнение че, вероятно предстои увеличение на основният лихвен процент и цената му се вдигна, но това е абсолютно противоположно от изявлението на Carney, президентът на BoE, който ясно заяви че няма да вдига лихвите. Икономическите рискове за страната ще се увеличават и очакваме валутата да остане под натиск.

JPY - Йената спадна през Европейската и Американска сесия, но през Азиатската се засили. Кратко срочният тренд остава лонг на йената и всички валутни двойки с йени се понижиха, като с най-голям спад отчете GBP/JPY и EUR/JPY. Като цяло сентимента на пазарите е положителен и следователно йената се очаква да е по-слаба, но валутните двойки остават подтиснати. Индексът на Nikkei продължава да се покачва, което понижава Японската валута.

Индекси: Продължават да се търгуват позитивно, все още няма сигнали за дъбоки корекции. В отсъсвието на гео политически рискове сентимента остава с по-голям риск апетит сред инвеститорите. Технологичният и Биотехнологичният сектори отчитат най-висок ръст, а енергийният сектор пада, поради понижението на цената на петрола.В момента нови лонгови позиции са рискови и оставаме с повишено внимание.

Trader - S. Fuchedzhiev


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни