www.varchev.com

US Private Nonfarm Payrolls (Nov) е силен, но масовите очаквания може да не съвпаднат с реалността.

Рейтинг:

12345
Loading...

Total nonfarm payroll employment нарасна с 211 000 през Ноември (при очаквани 200K), а unemployment rate няма промяна  (5.0%), съобщи в 15:30 US Bureau of Labor Statistics. Работните доходи бележат ръст в строителния сектор и при професионалните технически услуги, както и в сферата на здравеопазването, докато минния и информационния сектор са губещи по този показател. Това няма да има огромен ефект, тъй като повишението на лихвите в средата на декември вече са отразени в котировките. По-вероятно е, да настъпи времето за прибиране на печалби, особено за тези които „купуват при слухове и продават при факти“.

Статистиката отново потвърди общото мнение, че трудовият пазар в САЩ е в период на подем. Но и в последното си изказване (December 2, 2015) Janet L.Yellen заяви, че икономиката на САЩ се е възстановила значително след рецесията. “Равнището на безработицата, което беше 10% през октомври 2009, е намаляло до 5% през октомври 2015 ... мога да декларирам, че трудовият пазар е достигнал пълна заетост". Тези данни, заедно с оптимизма на Фед относно инфлационните процеси (който съвсем не е така солидно подкрепен от данни) подчертават очакванията за първо повишение на лихвените нива в САЩ след десетина дни.

През последните няколко седмици икономиката на САЩ се разширява със скромно темпо на фона на нарастващите потребителски разходи и подобрение на трудовия пазар, посочи Фед в сряда. Междувременно Institute for Supply Management съобщи, че темпото на растеж в сферата на услугите на САЩ се е забавило изненадващо силно  през ноември, като спадът е близък до най-ниското си последно ниво от май месец 2015.

Еуфорията подтиква продължаващото поскъпване на долара, което може да има твърде разнороден спрямо опростените очаквания ефект. Валутният риск вероятно ще се превърне в основен източник на сътресения за финансовите пазари. Фед ще окажат директно влияние и в тази посока ако повишат лихвите през декември. Милиарди долари ще бъдат изложени на риск.

През втората половина на тази година волатилността на долара спрямо еврото и йената нарасна до 15% и изправя пред голям проблем движението на глобалните инвестиционни потоци, като същевременно концентрира и кредитните рискове в обвързаните с USDразвиващи се икономики. Това провокира подход към девалвация на местните валути. Валутите на развиващите се пазари, обаче могат да спаднат твърде рязко, а тогава ще възникнат дългови проблеми за компаниите, които имат кредити в долари и още по-големи затруднения пред кредитиращите ги институции.

По-нататъшно поскъпване на долара ще се отрази забавящо и върху американската икономика с намаляване на вносните цени, затрудняване на износа и ограничаване на финансирането, което ще промени постигането на изискваната през последните години средна норма на възвръщаемост. По-силната валута вече показа доста от възможните негативни ефекти. Вчера Vice Chairman Stanley Fischer заяви на форума "Financial Stability": „Текущата ми оценка на рисковете за финансовата стабилност остават ориентировъчни и подлежат на промени...“

Всичко това може да ограничи силно степента, с която Фед ще затяга паричната си политика и очакванията отново да не съвпаднат с реалността.

G.Hristov / Head of Fundamental Analyzes


 Varchev Traders
БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни