www.varchev.com

Wall Street тихичко заравя своите мечти за Bitcoin

Рейтинг:

12345
Loading...

Goldman Sachs, Morgan Stanley и много други имаха тази мечта. Но тя не се сбъдна.

В лимбо - в него се намира Wall Street когато стане въпрос за криптовалутите.

С претенции от самия си старт за преследване на високи печалби в един от тъмните ъгли на финансовата сфера, доказаните компании от тази година забавиха своите и без това вече стремежи да осъществят някакъв бизнес от цялата Bitcoin мания. Някои от компаниите все още не са се предали и продължават да разработват крипто инфраструктура, но при повечето това начинание вече започва да замира предвид колапса на стойността на оригиналната криптовалута.

Goldman, които възнамеряваха да се наредят на предните редици в революцията при дигиталните активи останаха скептично настроение. За тях криптовалутите са се превърнали в хралупа на интрадей трейдъри и анархисти. Прогресът на банката към навлизане в тази сфера е бил толкова бавен, че е бил едвам забележим, според запознати в крипто бизнеса. Много от индустрията вече казват, че е било донкихотовско да се очаква миналогодишния екстаз да се пренесе на Wall Street за да се повтори и през 2018 г.

Пазарът е имал нереалистичните очаквания, че Goldman или някои друг от бранша ще успеят изведнъж да стартират успешен бизнес с Bitcoin трейдинг. Стартирането на Bitcoin ETF в САЩ е било "върха на сладоледа" и се счита за най-голямата измислица, която да предизвика допълнителен, хиперинтерес към крипто пазарите.

Дори и след пукането на балона, което предизвика затриването на пазарна капитализация в размер на $700 милиарда, вярващите и биткойн евангелистите продължават според "сценария" си.

Morgan Stanley имат техническата възможност да предоставят Bitcoin фючърси от септември месец, но до момента не е бил изтъргуван нито един един контракт, според запознат по случая. Според запознатия по въпроса, тези фючърси веднага ще влязат в  употреба, стига да се намери институционален клиент, който да прояви търсене. За момента няма такова.

Citigroup също не са извършвали сделки с нито един от своите продукти, специализирани за криптопазарите, които да са в унисон с регулациите. Citigroup предлагат възможността за търговия на Bitcoin сертификати през посредник без реалното притежаване на основния coin.

В Лондон, Barclays Plc. дори са се върнали към нулата за да преразгледат евентуален крипто продукт. За момента нямат конкретен план за реализирането на отделен Crypto Trading Desk.

След зашеметяващото разпродаване на дигиталните активи през тази година, след като през 2017 г. достигна пика си от $20 000, сега Bitcoin се търгува малко под $4000. Това за крипто професионалистите се разчита като знак, че институционалните инвеститори са готови да влязат.

Intercontinental Exchange, които притежават New York Stock Exchange заявиха през август, че са създали инфраструктура, която позволява на институции и потребители да купуват, продават, съхраняват и да харчат дигитални активи. Междувременно, Fidelity Investments заявиха през октомври, че подготвят нова бизнес структура, която да управлява дигитални активи за хедж фондове, домакинства и трейдинг фирми. Друга окуражителна новина за крипто биковете беше и инвестицията в крипто фонд на Yale University.

Затриването на $700 милиарда явно не може да възпре крипто ентусиазма. Вярващите сляпо в дигиталните активи продължават да си рецитират обнадеждаващия сценарий.

Според Eugene Ng, бивш трейдър в Deustche Bank AG, който е основател на Circut Capital, мечият пазар ще позволи на много от институциите да създадат необходимите основи без да прибързват да направят недоизпипана инфраструктура, която да тестват достатъчно дълго време, за да я имплементират.

Източник: Bloomberg Finance L.P.

Графики: Used with permission of Bloomberg Finance L.P.


 Trader Martin Nikolov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни