www.varchev.com

Какво могат да научат инвеститорите от дневните трейдъри

Рейтинг:

12345
Loading...

Заедно с големия напредък на борсовите пазари през последните години и високата волатилност, дневните трейдъри са обратно в играта. Или може би никога не са излизали.

През 1990, дневната търговия беше всичко , особено използвайки стратегии, като скалпиране, където влизате и излизате в стотици сделки за секунди или минути, целейки се в малки но бързи печалби.

По скоро, скалпирането е изборът на стратегия на високо-честотните трейдъри (HFT), ултимативните интрадей трейдъри, които използват мощни компютри за да скалпират за пенита в рамките на нано секунди. Тези пенита може да достигнат милиарди долари в печалби всяка година.

Въпреки че, дребните трейдъри не могат да се състезават с тези усъвършенствани компютри, много единични трейдъри се завърнаха на пазарите използвайки вариации от изтънчени трейдинг стратегии.

Марджинът и „трейдърът на формации“

Една причина дневните трейдъри да се замесят във финансови неприятности е заради марджинът. Марджин, средствата, които заемате от вашия брокер, е полезен инструмент ако се ползва правилно, но много опасен ако се използва погрешно.

Ще имате много по силна покупвателна сила ако сте „ трейдър на дневни формации“, което е всеки, който прави повече от четири дневни сделки в период от пет дни. Неприятната страна: един път обучен, като трейдър на дневни формации, трябва да разполагате с голям капитал.

Докато повечето хора нямат, дисциплината, времето и куража да търгуват на пълен работен ден, трейдингът от време на време може да е решение за много от вас. Използван по този начин, дневния трейдинг е просто още една стратегия приложена при определени пазарни условия.

Стриктни правила

Въпреки, че много хора обвиняват дневните трейдъри, че имат прекалено кратък поглед върху пазара, те могат да ви научат на едно две неща. За да оцелеят, те следват стриктни правила. Например, едно от тях е никога да не оставяш губеща позиция през ноща ( независимо, че някои дневни трейдъри ще държат печеливша сделка и за още един ден)

Да затвориш губеща сделка е трудно за много хора, които се надяват акцията да се върне обратно до нивото на входа.  Един от начините да намалите загубите или да заключите печалби е да използвате stop loss, особено плаващи стопове. Плаващите стопове, могат да бъдат въведени като процент или валутно покритие, които се нагласят и придърпват зад поскъпващата цена на акцията.

Пример: Купувате акция на стойност $25 и въвеждате плаващ стоп от $1. Всяко пени, което акцията се придвижи по-високо, плаващия стоп се увеличава с едно пени. Ако акцията се придвижи до $ 27, например, плаващия стоп се настройва, премествайки се по-високо. Ако след това цената падне до $ 26 ( 1 долар по-ниско ), поръчката е тригирана , и става пазарна ( или лимитирана ) за продажба. Също така може да настроите плаващия стоп и на 1% или 2%.

За съжаление, докато плаващите стопове са ефективни, когато акцията прави нормални движения, те могат да не бъдат тригирани при екстремно волатилни ситуации. Заради това, ако се целите в малки печалби, вие може да искате да използвате „твърди“ или ментални стопове. В допълнение към плаващия стоп оредер, вие също можете да експериментирате с плаващи лимитирани стопови поръчки.

Независимо от това, каква трейдинг стратегия използвате, важно е да изградите план който да следвате, тъй като без такъв сте обречен на провал.



 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни