www.varchev.com

Кой печели и кой губи от високо честотната търговия HFT

Рейтинг:

12345
Loading...

Инвеститорите и търговците на капиталовите пазари винаги са се опитвали да бъдат по-добре информирани и да търгуват по-бързо, отколкото техните конкуренти. По тази причина новите информационни технологии се приемат с голямо одобрение. Еволюционния процес в технологиите преминава от пощенските гълъби до бързите компютри и оптичните връзки. Еволюцията на капиталовите пазари е съсредоточена върху скоростта и по-конкретно върху високочестотната търговия, където милисекунди е от значение, но дали това е добре за капиталовите пазари?

Преди десетилетия милисекундата е била незначителен период от време, докато сега е точно обратното. До преди десет години, никой нямаше да обмисля сериозно, инвестиция в размер на $ 300 млн., за да прекара високоскоростен оптичен кабел от Ню Йорк до Чикаго, за да се намали времето, необходимо, за изпращане на съобщение от 16 милисекунди до 13 милисекунди.

Дебатът за приноса на високочестотната търговия е подобен на дебатът за ролята на инвеститори и спекуланти. Капиталовите пазари съществуват, заради нуждите на инвеститорите, но те също така привличат спекуланти. Спекулантите могат да бъдат нещо добро, те могат да добавят ликвидност на пазара, което го прави евтин и лесен за използване. Въпреки това спекулантите могат да дестабилизира пазарите. Високо честотните трейдъри (HFTs) са аналогични на спекулантите на стероиди. Компютъризираните системи са създадени, за да търгуват с изумителна скорост за бързи печалби. Такава дейност генерира много поръчки, като всички се превръщат в сделки, въпреки това, те също спомагат за увеличаване на ликвидността и намаляване на спреда.

HFTs използват информация за поръчки и сделки на другите участници на пазара, за да предвидят краткосрочното движение на цените, но тъй като трейдинга е игра с нулев сбор, ако HFTs печелят, то някой друг трябва да губи, а това вероятно е някой дребен инвеститор. Те печелят за сметка на другите участници на пазара, което предполага прехвърляне на капитал от инвеститорите към HFTs.

Заключението е, че високочестотната търговия е полезна за тези, които я практикуват, но е в ущърб на институционалните инвеститори и инвеститорите на дребно.


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни