www.varchev.com

Сорос: Философията на един елитен и могъщ инвеститор

Рейтинг:

12345
Loading...

Джордж Сорос е прекарал десетилетия начело на класа от елитни инвеститори. Ако сте направили инвестиция при него през 1969г. на стойност $1000, в момента това ще възлиза на $4 милиона. Човекът който „ Пречупи Английската Банка“ е наименуван като „ Най-добрият Money Manager в света“ за 1981г.

Философията на елитен инвеститор.

Сорос търгува краткосрочно. Той прави огромни и доста големи на ливъридж залози, следейки движенето на пазара. Неговата хедж фонд компания използва стратегията позната като глобална макро стратегия. Това е философия центрирана върху правенето на големи, еднопосочни залози, които са насочени към валутната търговия, цените на петрола и метали, облигации и други активи насочени към макро анализа.

Инвеститора изучава своите мишени и оставя движението на различните финансови пазари и участниците в него, да ръководят сделките му. Той конкретизира своята стратегия като „ рефлексивна“. Теорията му изключва традиционните разбирания за балансирана търговия, където цялата информация е достъпна за всички участници на пазара и по този начин оказват влияние на цената. Вместо това, Сорос смята, че самите участниците оказват въздействие на основните елементи на пазара, и техните ирационални решения водят до бумове и разруха, които водят до инвестиционни възможности.

Джордж Сорос завинаги ще остане в историята като „Човекът пречупил Английската Банка“. Като един доста добър валутен спекулант, Сорос не ограничава своите възможности, при търсене на начини за печалба, само до определена географска област, а има предвид целият свят. През септември 1992г. той взима назаем паунди от Английска Банка, на стойност няколко милиарда долара и ги обръща в немски марки. Когато паунда се срива, той връща дължимата сума на банката, но на новата, по-ниска цена. По този начин прибира $1 милиард в джоба си само от разликата между паунда и германската марка, от един ден търговия. След като затваря позициите си, чистата му печалба възлезе на близо $2 милиарда.

Правителствата бяха ужасени от факта, че Сорос може да прояви интерес и към техните валути. Когато това се случи, други спекуланти, също се присъединиха и това се превърна в лов, където глутница вълци се нахвърлят върху плячката си. Огромните суми които можеха да се вземат и ливърижа, не оставиха на правителствата място за отбрана.

Въпреки своят гениален успех, не всеки залог на легендарният инвеститор е проработил в негова полза. През 1987 той прогнозира, че щатските пазари ще продължат да вървят нагоре. Фондът му губи $300 милиона по време на срива, въпреки, че имаше ниска двуцифрена възвращаемост в края на годината.

Той също си прибра близо $2 милиарда по време на Руската дългова криза през 1988г. и загуби близо $700 милиона през 1999г. по време на технологичния балон, когато заложи за спад. Понесъл значителен удар, той прави втори залог, за евентуално покачване. В последствие губи още $3 милиарда, когато пазара се срива.

Да търгуваш като Джордж Сорос не е за тези с леки портфейли. Лошата страна на това да залагаш много и да печелиш много, е че има риск да загубиш цялата си инвестиция. Ако не може да понесеш загубата, по добре не залагайте като Сорос. Докато повечето хедж фонд инвеститори, които търгуват краткосрочно, отбягват светлините на прожекторите, Сорос взима водещи позиции във важни икономическо и политически събития.


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни