www.varchev.com

Индикаторите на трейдърите от Wall Street

Рейтинг:

12345
Loading...

Много retail трейдъри се питат каква е магията на трейдърите в големите банки и маркет мейкъри. Каква е тази голяма тайна, която им дава толкова голямо предимство.

Всъщност отговорът ще бъде доста тривиален и изненадващ за някой, но всъщност големите банкери използват само прости системи и обикновено дори само 1 индикатор при взимане на решение за трейд. Разбира се както е известно в техния арсенал влизат множество проучвания и дълбоко познаване на фундаменталните фактори, които влияят на пазара, но що се отнася до техническия анализ трейдърите на JP Morgan, City и други големи имена в бранша са много консервативни.

Първият и може би най- любим индикатор на банковите трейдъри е Bollinger Bands. Индикатора е създаден от John Bollinger през 1980 и патентован по-късно през 2011. Състои се от пълзяща средна (най-често експоненциална с период 20 EMA20). Индикатора показва стандартното отклонение спрямо пълзящата средна и създава вероятни граници, в които цената се изменя. Един от най-честите критерии на банкерите и маркет мейкърите е фалшив пробив на горния или долния Band при висока волатилност. Така те влизат на върха или дъното срещу последния импулс. Доста рисково и трудно приложимо от retail трейдърите, понеже им липсва order book-а, с който банкерите разполагат.



bank traders favorite indicators

Вторият доста предпочитан индикатор на Wall Street и City of London е пълзящата средна. Въпреки че звучи почти невероятно този е вероятно най- използвания идникатор. Въпреки това той се прилага в комбинация с определен часови диапазон и прецизиран период на SMA или EMA, който е определен статистически. Почти навсякъде в сайтовете за анализи и прогнози се забелязват пълзящите средни с 50 100 и 200 период. Те са приети за стандарт от всички трейдъри, но със сигурност при банкерите този период е различен за всеки инструмент и времева рамка.


Не пропускайте:

Гладни вълци 4 - Интерактивна програма за обучение и работа като Професионални Финансови Трейдъри и Инвеститори


bank traders favorite indicators

В списъка на индикаторите на топ банкерите попада и MACD. Създаден е 1970 от Gerald Appel с цел да показва промяната в силата, посоката, импулса и продължителността на тренда. Много трейдъри го използват за намиране на дивергенции и вход на пазара, като се търсят обръщания при изморен тренд. Формулата на изчисление на MACD включва отново пълзяща средна и изменението и в два съседни бара.

bank traders favorite indicators

Както се забелязва техническия анализ на големите играчи е максимално опростен и използва основно средни стойности на исторически данни. Ако се замислите това е нормално от гледна точка на факта, че колкото е по- опростена една система толкова по-малка е вероятността за допускане на човешка грешка. Също така при използването на комбинация от много индикатори вероятността някой от критериите да е всъщност неакуратен към анализа се увеличава геометрично, както и натрупването на статистически грешки. Все пак е добре да се спазва подобна структура на трейдинг плана и в него да фигурират до 2 индикатора, от който единия да бъде Oscillator.

 

Снимка: freeimages.com / Jakob Lyng


 Trader Nikolay Georgiev

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни